Kobiór: Linia 157 szwankuje

24.11.2006, 13:16

Linia autobusowa 157 jest najbardziej oblegana przez pasażerów. Jej trasa prowadzi z Tychów do Mikołowa przez Kobiór i Wyry. Pisaliśmy o tym w marcu, kiedy pojawiła się groźba jej zamknięcia. 157 się utrzymała, ale okazuje się, że nie działa tak, jak powinna. Najbardziej dochodowa linia zaczyna szwankować. - Na razie trudno mówić o szczegółach. Do rozmów zaprosiliśmy mieszkańców, którzy korzystają z usług przewoźnika. My ze swej strony staramy się też przyglądać, jak wywiązuje się z umowy. Widać, że autobusy, które zresztą często mają awarie, są mniejszej pojemności. Panuje w nich ciasnota; występują opóźnienia – tłumaczy sekretarz UG w Kobiórze, Bronisław Gembalczyk. To zresztą potwierdzają sami pasażerowie, że obłożenie - szczególnie porannych - kursów jest potężne.

Co ciekawe, po ostatnim przetargu wzrosły wydatki na utrzymanie 157 o ok. 30%. - Mamy dziwną sytuację, wydatki wzrosły, a pogorszyła się jakość usług – zauważa Bronisław Gembalczyk. Gmina nie miała okazji, by uczestniczyć w przetargu, bo przeprowadzał go tyski MZK. Nie wiadomo więc, jak warunki co do jakości usług mają się do ich faktycznej realizacji. Co prawda, jest w Kobiórze jeszcze linia busów, uzupełnionych o autobus, który pomieści do 28 pasażerów. Ale 157 i tak jest najpopularniejsza i musi działać sprawnie. Urząd będzie interweniował w tej sprawie do organizatora, czyli miasta Tychy, bo to w gestii tamtejszych rajców leży, by jakość usług się poprawiła.

Na razie w Urzędzie zbierane są informacje w przedmiotowej sprawie. Osoby, które korzystają z linii 157 i mają jakiekolwiek uwagi co do jej działania, mogą dzwonić pod nr (032) 21-88-182 lub wysyłać maile na adres gminakobior@kobior.com.pl Aby negatywne sugestie pasażerów przyniosły oczekiwany skutek, w wystąpieniu do organizatora muszą znaleźć się ich dane personalne oraz adres zamieszkania. Wszystko po to, by wyeliminować nieprawidłowości. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

agw

T G+ F

Zobacz także

Kobiór: Linia 157 jednak niezagrożona
Kobiór: Linia 157 jednak niezagrożona
Kobiór: Zmiana trasy linii 157
Kobiór: Zmiana trasy linii 157
Młodzieżowy chór Per Spasso wyśpiewał pierwsze miejsce
Młodzieżowy chór Per Spasso wyśpiewał pierwsze miejsce
Odkomarzanie w Goczałkowicach
Odkomarzanie w Goczałkowicach
Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią
Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18