(fot. UG Pawłowice)

III etap budowy ekranów dźwiękochłonnych

Warszowice - Pawłowice08.08.2019, 12:19

Końcem lipca rozpoczęto trzeci etap budowy zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż drogi krajowej nr 81. Prace toczą się na odcinku od skrzyżowania z ul. Szybową w Warszowicach do skrzyżowania z ul. Spacerową w Pawłowicach. Ekrany staną tu najpóźniej do połowy listopada.

Początkiem roku prace budowlane zostały wstrzymane ze względu na odwołania złożone przez trzech mieszkańców, którzy chcieli pozostawienia bezpośredniego wyjazdu na drogę szybkiego ruchu.

Złożone wnioski zostały odrzucone przez wojewodę śląskiego. Po wybudowaniu ekranów mają w tym miejscu pozostać dwa zjazdy z DK-81. Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad takie rozwiązanie zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa ruchu na drodze oraz poprawia komunikację posesji zlokalizowanych wzdłuż wiślanki.

Dojazd do posesji ma zapewnić mieszkańcom wyremontowana i poszerzona droga gospodarcza. Prace wznowiono po wydaniu przez wojewodę śląskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, posiadającej rygor natychmiastowej wykonalności. Obecnie przebudowywane jest uzbrojenie i sieć napowietrzna w miejscu, gdzie mają stanąć ekrany.

(źródło: UG Pawłowice)

KK

T G+ F

Zobacz także

Spotkanie autorskie z Anną Lerch-Wójcik
Spotkanie autorskie z Anną Lerch-Wójcik
"Rozmusiaka po Kaukazie wędrowanie" - spotkanie Klubu Podróżnika-Pasjonaty
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
40 lat zespolu folklorystycznego Wolanie
40 lat zespolu folklorystycznego Wolanie

Komentarze:

Karollo 2019-08-09 godz. 00:09
Haha Ci mieszkancy to jacys zacofani. Po co w ogole dawac im ekrany jak chcieli miec wielką dziure przy ich wjazdach do domu.
treść:
autor:

SQL: 18