(fot. UG Pawłowice)

III etap budowy ekranów dźwiękochłonnych

Warszowice - Pawłowice08.08.2019, 12:19

Końcem lipca rozpoczęto trzeci etap budowy zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż drogi krajowej nr 81. Prace toczą się na odcinku od skrzyżowania z ul. Szybową w Warszowicach do skrzyżowania z ul. Spacerową w Pawłowicach. Ekrany staną tu najpóźniej do połowy listopada.

Początkiem roku prace budowlane zostały wstrzymane ze względu na odwołania złożone przez trzech mieszkańców, którzy chcieli pozostawienia bezpośredniego wyjazdu na drogę szybkiego ruchu.

Złożone wnioski zostały odrzucone przez wojewodę śląskiego. Po wybudowaniu ekranów mają w tym miejscu pozostać dwa zjazdy z DK-81. Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad takie rozwiązanie zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa ruchu na drodze oraz poprawia komunikację posesji zlokalizowanych wzdłuż wiślanki.

Dojazd do posesji ma zapewnić mieszkańcom wyremontowana i poszerzona droga gospodarcza. Prace wznowiono po wydaniu przez wojewodę śląskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, posiadającej rygor natychmiastowej wykonalności. Obecnie przebudowywane jest uzbrojenie i sieć napowietrzna w miejscu, gdzie mają stanąć ekrany.

(źródło: UG Pawłowice)

KK

T G+ F

Zobacz także

Złoty Talizman 2019
Złoty Talizman 2019
III Festiwal Rekreacji i Sportu
III Festiwal Rekreacji i Sportu
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

Karollo 2019-08-09 godz. 00:09
Haha Ci mieszkancy to jacys zacofani. Po co w ogole dawac im ekrany jak chcieli miec wielką dziure przy ich wjazdach do domu.
treść:
autor:

SQL: 18