(fot. UM)

Burmistrz spotkał się z laureatami konkursu "Piękna Wieś Województwa Śląskiego"

Pszczyna15.12.2020, 08:12

W Urzędzie Miejskim w Pszczynie burmistrz Dariusz Skrobol i zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok gościli laureatów tegorocznego konkursu "Piękna Wieś Województwa Śląskiego" - sołtysa Studzionki Ireneusza Gruszkę i sołtys Rudołtowic - Joannę Skrzypczyk.

Coroczny konkurs "Piękna Wieś Województwa Śląskiego" promuje działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców wsi. Jego celem jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego.

W tegorocznej edycji Studzionka wygrała w kategorii najpiękniejsza wieś województwa śląskiego. Z kolei Rudołtowice mogą się pochwalić pierwszą nagrodą w kategorii najlepsza strona internetowa sołectwa.

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Studzionka to piękne sołectwo, a wręcz - jak zadecydowało jury konkursu, najpiękniejsze w całym województwie. Dzięki wielkiej aktywności mieszkańców Studzionka cały czas się zmienia, rozwija, a jednocześnie zachowuje swój unikalny, sielski charakter - mówił  po ogłoszeniu wyników sołtys Studzionki Ireneusz Gruszka. -  Żyjąc w Studzionce, staramy się pamiętać o naszych korzeniach i początkach naszej Małej Ojczyzny. Stale odkrywamy historię naszych przodków i miejsce ich życia.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim było okazją do złożenia gratulacji i podziękowań za aktywność sołectw w konkursie. - Ziemia pszczyńska to wspaniały region i jestem dumny, że w takich plebiscytach jest ona również dostrzegana. Nasze sołectwa są doskonałą wizytówką gminy Pszczyna. Cieszę się, że z powodzeniem biorą one udział w podobnych konkursach. Serdecznie gratuluję mieszkańcom i sołtysom - powiedział Dariusz Skrobol.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Konkurs
Konkurs "Piękna wieś woj. śląskiego". Dwie nagrody dla Studzionki!
Wieś pszczyńska na zdjęciach - konkurs roztrzygnięty
Wieś pszczyńska na zdjęciach - konkurs roztrzygnięty
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18