GIMP reaktywacja

06.05.2011, 13:46

Pszczyna

Pod patronatem „Gazety Pszczyńskiej” i Infopres.pl

Licealiści promują amatorskie zespoły muzyczne, czyli po raz kolejny rusza Genialna Impreza Młodych Piosenkarzy.


GIMP jak sięgnąć pamięcią (i pomijając przerwy, kiedy GIMPu nie organizowano) zawsze odbywał się w licealnej auli, jednak z przyczyn technicznych postanowiono, że reaktywacja imprezy odbędzie się w PCKulu. 6 maja w Pszczyńskim Centrum Kultury o godz. 17.00 ruszają przesłuchania kapel z powiatu pszczyńskiego. Organizatorzy – społeczność LO im. Chrobrego – wykombinowali, że nagrodą główną w konkursie będzie występ na Dniach Pszczyny. - Każdy zespół ma 30 minut na zaprezentowanie się, po wszystkich występach jury wybierze najlepszy zespół ( nie ma co tu kombinować ). Jeżeli chodzi o skład jury, to na razie nie mogę powiedzieć kto w nim będzie, bo jesteśmy na etapie kompletowania składu – mówi Mateusz Niemiec z „Chrobrego”.

Rozkład jazdy:

17:00 (początek ) Serso
17:30 Nowa Era
18:00 Raam
18:30 The Flies
19:00 Nocna Straż
19:30 3Equide

A potem wystąpią gwiazdy, które kiedyś same szalały na licealnej scenie. I to na pierwszym GIMPie z 1986 r! - Dla mnie reaktywacja Gimpu to super sprawa. Tylko przeraziłem się, że od pierwszej edycji minęło 25 lat. Totalny szok – mówi Szymon Szczepańczyk z Szantany, który pół wieku temu zagrał na GIMPie w kapeli Wspaniałe Trio Młodych Intelektualistów Lubiących Piosenki, którą tworzył jeszcze Leszek Szczyrba i Darek Szymczyk. „Szantana” wystąpi o godz. 20.00. Potem ogłoszenie wyników , a na koniec zagra „Dysonans”.

A co z GIMPem ma wspólnego burmistrz Pszczyny, dyrektor PCK-u, wiceprezydent Wodzisławia Śląskiego, Marek Grechuta i Martyna Jakubowicz? Relacja z imprezy, wspomnienia absolwentów, sylwetki osób związanych z GIMPem już 10 maja w „Gazecie Pszczyńskiej”.


Patronat honorowy: Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Starosta pszczyński Paweł Sadza.

Sponsor nagród:
WIKOSS-SPORT, Daniel Kosobudzki, ul. Bogedaina 43, 43-200 Pszczyna,tel.507950471, 324472136, www.trofea-sportowe.pl

agw

T G+ F

Zobacz także

Tak zagrali na GIMP-ie
Tak zagrali na GIMP-ie
GIMP reaktywacja
GIMP reaktywacja
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18