Emocje jak na olimpiadzie

10.10.2012, 10:01

Pawłowice

To był weekend pod znakiem sportu. Do rywalizacji stanęło ponad dwustu uczestników.

I Międzynarodowy Mityng Sportowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice otwarto uroczyście w piątek, 5 października. Młodych sportowców przywitali wójt gminy Pawłowice Damian Galusek oraz przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel, życząc każdemu osiągnięcia jak najlepszych wyników.
W sobotę i niedzielę młodzi sportowcy rywalizowali na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu, w takich dyscyplinach sportu jak piłka nożna pięcioosobowa, skok w dal, bieg na 60 m, siatkówka, koszykówka i pływanie. W mityngu wzięli udział reprezentanci: SP Pielgrzymowice, ZSP Krzyżowice, Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach, PG nr 2 Pawłowice, PG nr 3 Pielgrzymowice, SP nr 1 Pawłowice, SP nr 2 Pawłowice, ZSP Golasowice oraz SP Warszowice. Wśród reprezentacji zagranicznych były szkoły partnerskie placówek z terenu gminy Pawłowice: z Karwiny (Czechy), z Szendro (Węgry), z Teplicki nad Vahom (Słowacja) oraz z Judet Timis (Rumunia).

W kategorii szkół podstawowych I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Pawłowicach, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach, a III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolnych w Krzyżowicach.

W kategorii gimnazja najlepsi byli sportowcy reprezentujący Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach. II miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Centrum Wolnego Czasu z Tepliczki nad Vahom na Słowacji.