Dobra gra Piszczka, złoty gol Pitrego!

12.04.2008, 19:49

Dwóch Najpopularniejszych Sportowców 2007” w IX Plebiscycie Sportowym Gazety Pszczyńskiej” świetnie zaprezentowało się w ten weekend w meczach swoich drużyn.

Zwycięzca Plebiscytu - Łukasz Piszczek - wyszedł w pierwszym składzie Herthy Berlin i grał przez 85 minut na lewej pomocy. Pokazał kilka ciekawych rajdów a jego drużyna zremisowała z VfL Bochum 1:1.

Drugi Najpopularniejszy” - Przemysław Pitry - strzelił jedyną bramkę w szlagierowym meczu 25. kolejki Orange Ekstraklasy. Jego Lech po trzynastu latach wygrał z Legią przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Pitry w 85. minucie mocno uderzył futbolówkę głową, a ta przeleciała pod nogami bramkarza gospodarzy i po kilku minutach Kolejorz” cieszył się ze zwycięstwa. Piłkarz rodem z Pszczyny zastopował tym samym warszawską drużynę, która nie ma już szans na dogonienie w tabeli Wisły Kraków i zdobycie mistrzostwa Polski.