Co wiadomo w sprawie elektrowni w Woli?

18.01.2013, 13:14

Wola

16 stycznia w siedzibie Urzędu Gminy Miedźna odbyło się spotkanie informacyjne, na którym przedstawiciele Kompanii Węglowej S.A. poinformowali władze gminy o stanie zaawansowania prac zmierzających do wybudowania elektrowni w rejonie zlikwidowanej kopalni Czeczott.


Z ramienia Kompanii Węglowej S.A. w spotkaniu uczestniczyli Tadeusz Soroka - dyrektor Biura Projektów Strategicznych oraz Mariusz Góral i Tadeusz Kozieł.
Kompania Węglowa S.A. aktualnie prowadzi rozmowy w sprawie budowy Elektrowni Czeczott z czterema partnerami (przedsiębiorcami), z których jeden pochodzi z Korei Południowej, a pozostali trzej z Chin. Wszyscy z nich zostaną zaproszeni do złożenia ofert budowy jednoblokowej elektrowni na zasadzie project finance, stosowanej przy realizacji dużych przedsięwzięć inwestycyjnych.

Zaproszenia zostaną wysłane po ostatecznym ustaleniu wymogów, jakim powinny odpowiadać złożone oferty. Zarząd Kompanii Węglowej S.A. po dokonaniu wyboru oferty przystąpi do szczegółowych negocjacji (na zasadach wyłączności) warunków realizacji przedsięwzięcia. Przewiduje się, że negocjacje z wybranym oferentem powinny się zakończyć do końca I półrocza 2013 r.

Elektrownia, zwana roboczo Elektrownią Czeczott, będzie wytwarzała energię elektryczną z węgla dostarczanego z pobliskich kopalń Kompanii Węglowej S.A.

W ramach przygotowań do realizacji przedsięwzięcia Kompania Węglowa S.A. prowadzi również działania zmierzające do rozpoznania i określenia możliwości pozyskania gruntów niezbędnych do budowy Elektrowni Czeczott. Z analizy zapotrzebowania na grunty wynika, że aktualnie posiadane przez Kompanię Węglową S.A. zasoby nieruchomości są niewystarczające. Stąd w najbliższym czasie (II kwartał 2013 r.) spółka rozpocznie proces pozyskiwania dodatkowych gruntów pod budowę Elektrowni Czeczott.

Źródło: Urząd Gminy Miedźna

jack

T G+ F

Zobacz także

Japończycy bliżej elektrowni w Woli
Japończycy bliżej elektrowni w Woli
Nie będzie elektrowni w Woli
Nie będzie elektrowni w Woli
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18