Burmistrz dziękuje posłance

Pszczyna23.12.2017, 12:48

Za co kwiaty i podziękowania otrzymała od burmistrza Pszczyny posłanka Izabela Kloc?

Na ostatnią sesję Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek, 21 grudnia zaproszona została posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Izabela Kloc.

Mówiąc o powodach zaproszenia parlamentarzystki partii rządzącej burmistrz przypomniał kilkuletnią walkę gminy o odzyskanie zaległych 12 mln zł ze środków unijnych w ramach spłaty kredytu i pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę kanalizacji.

Pieniądze te wchodziły w zadłużenie gminy. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

- Kiedy skończyliśmy inwestycję złożyliśmy wniosek o płatność, który został pozytywnie zaopiniowany m.in. przez Ministerstwo Finansów. Niestety Komisja Europejska wskutek wielu rozwiązań zakwestionowała nam wypłatę VAT-u i kwota 12 mln zł została zablokowana aż do grudnia br. - mówił Dariusz Skrobol.

Na początku roku o pomoc w tej sprawie zwrócił się do Izabeli Kloc, przewodniczącej Komisji ds. Unii Europejskiej Sejmu RP. - Dzięki wiedzy pani poseł oraz jej osobistemu zaangażowaniu temat udało się dwukrotnie postawić na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów. Gdyby nie współpraca pomiędzy panią a ministerstwami nie byłoby dzisiaj takiego efektu, że mamy już na koncie 8 mln 505 tys. zł, czekamy na 2% korekty systemowej (tj. 1 mln 978 tys. zł). Poprosiliśmy też o umorzenie ostatniej raty ze względu na ilość zapłaconych odsetek. Czekamy na decyzję w tej sprawie - powiedział burmistrz.

Dariusz Skrobol razem ze skarbnikiem gminy, Arturem Krawczykiem wręczył posłance kwiaty oraz pamiątkową tabliczkę.

Izabela Kloc przyznała, że rozwiązanie problemu było możliwe dzięki ówczesnemu wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu. - Traktuję to trochę tak, że się wkupuję w Was. Mieszkam bowiem w Piasku i jestem dumna z tego, że taki jest początek naszej ścisłej współpracy - powiedziała.

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Po latach gmina odzyskała miliony
Po latach gmina odzyskała miliony
Kanalizacja: problem z użytkowaniem
Kanalizacja: problem z użytkowaniem
LKS Jawiszowice najlepszy wśród seniorów
LKS Jawiszowice najlepszy wśród seniorów
Kreatywne rękodzieło na rzecz hospicjum
Kreatywne rękodzieło na rzecz hospicjum
O dopalaczach i narkotykach w sanatorium „Stokrotka” w Goczałkowicach
O dopalaczach i narkotykach w sanatorium „Stokrotka” w Goczałkowicach
Awantura na ulicy i dewastacja samochodu w Goczałkowicach-Zdroju
Awantura na ulicy i dewastacja samochodu w Goczałkowicach-Zdroju
Diablak ruszył z cyklem "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska". Odwiedził też termy chochołowskie
Diablak ruszył z cyklem "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska". Odwiedził też termy chochołowskie

Komentarze:

rodzice 2017-12-28 godz. 13:01
A może by tak podjechać z asfaltem pod cmentarz komunalny w Piasku [ parking + droga dojazdowa ]. Dziury , kałuże , wstyd ....
kowol 2017-12-27 godz. 12:52
Brawo ! POprzednicy pani poseł i ważni działacze PO nie kiwnęli palcem w bucie , a spraw b. trudnych nie brakowało [ DK1 , pszczyńskie wrony odory ,Elwo , szpital ,...].
mieszkanka 2017-12-23 godz. 19:59
Teraz co rusz płaszczyć się będzie przed PiS. Byle go partia rządząca poparła w kolejnych wyborach. Ile to można razy zmieniać poglądy, zawsze na takie które akurat są u władzy.
mieszkaniec 2017-12-23 godz. 19:31
Podziękuje asfaltem!!!!!!!
Byly mieszkaniec Piosku 2017-12-23 godz. 13:16
I do tego remont ulicy dla pani poseł. Brawo, wbrew mieszkancom Piasku remontuje sie ulice tylko po to zeby PIS wsparlo Skrobola w przyszlorocznych wyborach. A on mowil ze nie jest politykiem, raz RAŚ, raz PIS, jak chorągiewka... dlatego wlasnie w Piasku na pana, panie Dariuszu, nie glosowali i nie zaglosuja. Dlatego wlasnie pan ma gdzies to najwieksze solectwo w gminie, gdzies OSP bo to kolebka PO, gdzies klub sportowy Czarni, bo ze sportu to tylko nurkowanie...
treść:
autor:

SQL: 19