(fot. UG Pawłowice)

Dobiegają końca prace wodociągowo-kanalizacyjne w Pielgrzymowicach

Pielgrzymowice12.06.2020, 09:27

Dobiegają końca prace związane z budową sieci kanalizacyjnej i przebudową sieci wodociągowej przy ul. Cieszyńskiej w Pielgrzymowicach.

Przebudowa sieci wodociągowej polega na wymianie rur na długości 1372 m. Nowe rury będą wykonane z tworzywa sztucznego o większej średnicy tak, aby były zgodne z wymogami przeciwpożarowymi i zapewniały odpowiednie parametry wydajności oraz ciśnienia. Natomiast nowa sieć kanalizacyjna powstanie na długości 858 m, a dodatkowo na długości 362 m powstanie kanalizacja tłoczna. Wiąże się to z zabudową dwóch przepompowni ścieków (przy drodze DW938 oraz w rejonie budynku ul. Cieszyńska 12). Przepompownie są konieczne ze względu na różnice w wysokości terenu. Realizacja obu inwestycji wiąże się z wykonaniem przewiertu pod drogą wojewódzką nr DW938 (ul. Cieszyńska). Prace mają być wykonane do końca lipca.

Równocześnie trawa budowa sieci kanalizacyjnej na odcinku ul. Borowa oraz ul. Gruntowa w Pielgrzymowicach. W ramach tej inwestycji postanie ok. 5 km sieci kanalizacyjnej oraz trzy przepompownie ścieków. Wymieniona zostanie również nawierzchnia asfaltowa na ul. Gruntowej. Prace potrwają do końca maja 2021 roku.
 
(źródło: UG Pawłowice)

KK

T G+ F

Zobacz także

Burmistrz dziękuje posłance
Burmistrz dziękuje posłance
Utrudnienia w Pawłowicach. Droga do Cieszyna zamknięta
Utrudnienia w Pawłowicach. Droga do Cieszyna zamknięta
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18