Babcia ukradła portfel i schowała do wazonu

Pszczyna05.04.2019, 11:12

70-latka przyznała się do przywłaszczenia pozostawionego na ladzie portfela i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

Zdarzenie, w związku z którym 70-latka usłyszała zarzut, miało miejsce w budynku pszczyńskiej poczty. Tam, przed południem 26 lutego, przyszedł odebrać przesyłkę pokrzywdzony. Mężczyzna był przekonany, że, po wyciągnięciu druku awizo, włożył portfel z powrotem do kieszeni. Jak się jednak później okazało, położył go na ladzie, gdzie leżały gazety. Ten fakt nie umknął uwadze 70-letniej kobiecie, która także miała do odebrania list. Skorzystała z okazji i przykryła portfel swoją torebką, po czym, niezauważona, wyszła na zewnątrz. Tego dnia, ruch na poczcie musiał być duży, bo nikt nie pamiętał starszej pani. Zapamiętały ją jednak kamery, a dokładniej zapis monitoringu.

Policjanci przez kilka dni starali się ustalić tożsamość kobiety. 3 kwietnia dotarli do mieszkania wytypowanej pszczynianki. Odzyskali portfel pokrzywdzonego i jego wszystkie dokumenty. Podejrzana, jak się wyraziła, wszystko ładnie spakowała i schowała do wazonu, który zaniosła do piwnicy. Wcześniej jednak kobieta za swoje sprawunki zapłaciła należącą do pokrzywdzonego gotówką. Nie użyła żadnej z kart płatniczych, ponieważ, ze względu na wiek, nie wiedziała, jak się nimi posłużyć.

W trakcie przesłuchania 70-latka  tłumaczyła, że tak naprawdę to nie wie, co nią wówczas na poczcie kierowało.

(źródło: KPP Pszczyna)

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
W świecie, w którym małe jest piękne
W świecie, w którym małe jest piękne
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20