Areszt dla wyrodnego syna

Pszczyna14.11.2017, 20:32

Kiedy pojawiły się groźby, wulgaryzmy, akty agresji i związane z tym demonstracje siły, prokurator zastosował wobec podejrzanego 25-latka policyjny dozór oraz bezwzględny zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych rodziców oraz ich domu. Ostatnia interwencja nie pozostawiła jednak żadnych złudzeń i ostatecznie sąd w Pszczynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wyrodnego syna.

Po tym, jak we wrześniu wygrażał się swoim rodzicom, 25-latek usłyszał zarzut gróźb karalnych oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Wówczas też, zgodnie z decyzją prokuratora, miał zgłaszać się 4 razy w tygodniu do pszczyńskiej komendy.

Oprócz tego, miał całkowity zakaz kontaktowania się ze swoimi rodzicami i zbliżania się do nich na odległość nie mniejszą niż 100 metrów. Podobny promień odległości musiał zachować przechodząc obok ich domu.

W zeszłym tygodniu, po kolejnej interwencji policji, pokrzywdzeni rodzice znowu zdecydowali się zgłosić oficjalny wniosek o ściganie swojego syna. Tym razem, oprócz gróźb, wymienili również uszkodzenie ich samochodu.

Długotrwałe dręczenie psychiczne ze strony najbliższych powoduje u ofiar lęk, bezsilność, poczucie krzywdy, winy, a nawet wstydu. Dlatego też, rodzice podejrzanego 25-latka zdecydowali się zeznawać przeciwko niemu dopiero po dłuższym czasie psychicznej udręki.

Po kilku interwencjach policji mieli już dosyć wiecznych awantur, gróźb, upokorzeń, a także wulgaryzmów ze strony swojego syna. Jak zaznaczyli, jego napięcie i agresja stale rosły.

Zdarzyło się nawet, że nie zachował powściągliwości w stosunku do interweniujących policjantów. Szarpał ich za mundur, odpychał, uderzał i kopał, a także groził im, podobnie zresztą jak swoim rodzicom, pozbawieniem życia i zdrowia.

Na chwilę obecną, 25-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego usłyszał już 5 zarzutów dotyczących gróźb karalnych, 3 związane z uszkodzeniem samochodów, w tym policyjnego radiowozu oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

W związku z tym, że nie przestrzegał warunków dotychczasowych środków zapobiegawczych oraz istnieje duże prawdopodobieństwo, że przebywając na wolności może popełnić nowe, ciężkie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu swoich rodziców sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące.
KPP Pszczyna

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Z promilami po pracy w polu
Z promilami po pracy w polu
Potrącenie pieszego: 75-latek ze złamaną nogą
Potrącenie pieszego: 75-latek ze złamaną nogą
400 tys. zł na pierwsze remonty, 1,5 mln dla powiatowej spółki
400 tys. zł na pierwsze remonty, 1,5 mln dla powiatowej spółki
Ks. Bernard Czernecki z medalem „Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego”
Ks. Bernard Czernecki z medalem „Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego”
Mieszkanka Pielgrzymowic została diakonem
Mieszkanka Pielgrzymowic została diakonem
Moja miłość ma już nowy adres: Lizbona
Moja miłość ma już nowy adres: Lizbona

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20