(fot. powiat)

50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika

Powiat09.07.2020, 15:12

Powiat Pszczyński pozyskał dofinansowanie w wysokości ponad 216 tys. zł na kompleksową modernizację nawierzchni boiska Orlik przy POSiR w Pszczynie wraz z wymianą oświetlenia.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 430 tys. zł. Połowę kwoty powiat pszczyński pozyskał w ramach programu „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2020” prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. W środę, 8 lipca na stronie ministerstwa opublikowano pierwsze rozstrzygnięcia w ramach tegorocznej edycji programu. Pozostała kwota potrzebna do realizacji zadania pochodzić będzie z budżetu powiatu.

We wtorek, 7 lipca nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy zadania. Propozycje złożyło sześciu oferentów. Przetarg zostanie rozstrzygnięty jeszcze w lipcu.

- Kompleks sportowy "Moje Boisko - Orlik 2012", który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hali POSiR w Pszczynie został wybudowany w 2008 roku. Nawierzchnia jest wyeksploatowana, dlatego jej wymiana jest konieczna - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

W ramach inwestycji planowany jest m.in. demontaż starej nawierzchni z trawy syntetycznej i granulatu, przygotowanie nawierzchni i wyrównanie istniejącej podbudowy, profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonanie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej i wklejanie linii boiskowych wraz z zasypką oraz wymiana źródła światła istniejącego oświetlenia na energooszczędne LED.

Przypomnijmy, że w skład kompleksu sportowego „Moje Boisko - Orlik 2012" wchodzi m.in. boisko piłkarskie ze sztuczną murawą o wymiarach 60x30 m. Odbywają się tutaj treningi i rozgrywki, prowadzone są lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne oraz organizowane są imprezy sportowo-rekreacyjne. Obiekt jest ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich grup.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Nowa nawierzchnia na
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Wymienią nawierzchnię Orlika
Wymienią nawierzchnię Orlika
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18