(fot. powiat)

Wymienią nawierzchnię Orlika

Pszczyna22.05.2020, 17:32

Niebawem zostanie wymieniona nawierzchnia boiska piłkarskiego wraz z oświetleniem przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie powiatu pszczyńskiego.

Kompleks sportowy „Moje Boisko - Orlik 2012" został wybudowany w 2008 roku. W jego skład wchodzi m.in. boisko piłkarskie ze sztuczną murawą o wymiarach 60x30 m.

W ramach inwestycji planowane są roboty przygotowawcze związane z demontażem starej nawierzchni ze sztuczną murawą, wykonanie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej i granulatu, wymiana źródeł światła oraz zakup i montaż tablicy informacyjnej.

Szacowany koszt zadania to ok. 450 tys. zł. Powiat pszczyński stara się pozyskać 50% dofinansowania ze środków zewnętrznych - został złożony wniosek o przyznanie środków z programu „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2020” prowadzonego przez Ministerstwo Sportu.

Boisko to popularna arena piłkarskich zmagań wśród lokalnych stowarzyszeń i klubów sportowych, jak również dzieci i młodzieży szkolnej oraz mieszkańców powiatu pszczyńskiego. To właśnie tutaj odbywają się treningi i rozgrywki, prowadzone są lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne oraz organizowane są imprezy sportowo-rekreacyjne. Obiekt jest ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich grup.

- Wymiana wyeksploatowanej nawierzchni Orlika to konieczność, nie tylko ze względu na poprawę warunków treningowych dla sportowców, ale także skuteczne przeciwdziałanie dalszemu procesowi utraty wartości użytkowej boiska - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Jednocześnie zaznacza, że wyremontowany obiekt, posiadający wysokiej jakości nawierzchnię oraz dobre oświetlenie poprawi komfort i warunki, zwłaszcza uczniom szkół powiatowych korzystającym z obiektu podczas lekcji wychowania fizycznego. Dodatkowo będzie bodźcem do rozwoju działalności POSiR-u w Pszczynie.

Jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszona procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy zadania.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

W najbliższą niedzielę Orlik wraca do gry
W najbliższą niedzielę Orlik wraca do gry
Nowa nawierzchnia na
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18