5 radnych przeciw powołaniu A. Krawczyka na skarbnika

23.03.2012, 11:27

Pszczyna

Rada Miejska odwołała skarbnika gminy Marka Dutkowskiego. Od 1 kwietnia jego miejsce zajmie dr Artur Krawczyk z Rudy Śląskiej. Powołany niejednogłośnie.


Marek Dutkowski przenosi się do Starostwa Powiatowego. Na nowego skarbnika burmistrz Dariusz Skrobol zaproponował dra Artura Krawczyka z Bytomia. Ostateczna decyzja należy jednak do Rady Miejskiej, która powołuje skarbnika gminy.
Marek Dutkowski został odwołany przy 22 głosach „za” i jednym wstrzymującym się. Podziękował radnym, współpracownikom i burmistrzowi za wieloletnią wzorową współpracę na rzecz gminy. Podkreślił też, że budżet na rok 2012 jest dobry i stabilny, i na pewno zostanie zrealizowany. - Życzę, żeby troska o dobro Pszczyny przyświecała wszystkim decyzjom, które będziecie państwo podejmować. Proszę też o kredyt zaufania dla mojego następcy – mówił.

Radny Maciej Kolon złożył wniosek, by głosowanie w sprawie powołania nowego skarbnika było imienne. Ostatecznie Artur Krawczyk został powołany na skarbnika gminy Pszczyna, przy 17 głosach „za”, jednym wstrzymującym się i 5 przeciw.

„Za” jego powołaniem głosowali: Jan Brzozowski, Krystian Czypek, Krystyna Fuławka, Małgorzata Gad, Kazimierz Hanusek, Henryk Kopiec, Jacek Kubis, Grzegorz Kuczera, Marcelina Leki, Tomasz Nowaczyk, Jan Pęciak, Michał Pudełko, Józef Ryguła, Walenty Ryguła, Maciej Stieber, Leszek Szczotka oraz Tadeusz Żyła. Przeciw powołaniu A. Krawczyka na skarbnika byli: Renata Dyrda, Mirosław Kobiór, Maciej Kolon, Mirosław Kraus oraz Halina Smok-Ptaszyńska. Radna Sylwia Caputa wstrzymała się od głosu.

Artur Krawczyk podziękował za kredyt zaufania. Powiedział też, że postrzega rolę skarbnika jako rolę służebną i tej zasady będzie chciał się trzymać.

ram

T G+ F

Zobacz także

Gmina Miedźna ma nowego skarbnika
Gmina Miedźna ma nowego skarbnika
Rada Miejska odwołała skarbnika
Rada Miejska odwołała skarbnika
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18