Rada Miejska odwołała skarbnika

29.12.2007, 14:19

Pszczyna

O odwołanie Matusiewicza z funkcji skarbnika wnioskował burmistrz Pszczyny, Krystian Szostak. - Czytam ten projekt z mieszanymi uczuciami, ale mam też satysfakcję, że przez rok miałem przyjemność pracować z Adamem Matusiewiczem - mówił Szostak.


Skąd więc taka decyzja? W piątek premier Donald Tusk powołał Adama Matusiewicza na stanowisko wicewojewody śląskiego. Nominację z rąk wojewody Zygmunta Łukaszczyka Matusiewicz otrzyma w najbliższy poniedziałek.
Sam złożył rezygnację z funkcji skarbnika. Gdy tuż przed głosowaniem przewodnicząca Rady Miejskiej z uśmiechem zapytała go, czy na pewno chce odwołania, odpowiedział: Chcę, ale robię to z wielkim żalem. Gdy osiem lat temu przychodziłem tutaj do pracy ściągnięty przez Tomasza Tomczykiewicza, z olbrzymim stresem występowałem przy mównicy. Powiedziałem wtedy, że jestem tylko ściągniętym tutaj imigrantem z północnych rubieży Księstwa Pszczyńskiego, czyli Katowic. Dziś jestem zestresowany chyba jeszcze bardziej - mówił.- Mijające osiem lat to był na pewno najwspanialszy okres zawodowy. Przypuszczam, że tak już chyba będzie do końca. W trakcie tych ośmiu lat były chwile ciężkie, były lepsze, natomiast sposób współpracy z radą, z pracownikami urzędu, jednostek, to było bardzo pozytywne, świetne doświadczenie, dlatego w tym miejscu serdecznie dziękuję za wspaniałą współpracą. Z mojego punktu widzenia te lata upływały w zgodzie jeżeli chodzi o strategiczne cele gminy. Byłem czasami świadkiem sporów, ale dotyczyły one spraw szczegółowych. Miałem też potworne szczęście do szefów. Miałem ich aż trzech, wszyscy byli fantastyczni. Chcę podkreślić, że ja nie żegnam się z Pszczyną. Będę pracował bardzo niedaleko, niespełna 40 km stąd, w miejscu, gdzie można w pszczyńskich sprawach pomóc. Na koniec chcę podziękować wydziałowi finansowemu, który był dla mnie zawsze ostoją. Na jego czele stoi mam nadzieję, że już tylko kilka minut, Marek Dutkowski, którego w tym miejscu chcę polecić jako wspaniałego fachowca – mówił Adam Matusiewicz.

Rada Miejska odwołała go jednogłośnie z funkcji skarbnika. Na wniosek burmistrza radni na nowego skarbnika wybrali Marka Dutkowskiego, który od siedmiu lat jest naczelnikiem wydziału finansowego Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Burmistrz podkreślał, że jest to osoba najlepiej przygotowana pod względem merytorycznym i ma nadzieję, że będzie w sposób twórczy kontynuował dzieło swojego poprzednika. – Czuję poczucie obowiązku, które na mnie spoczywa. Wydaje mi się, że to właściwe uczucie, bo odpowiadać za prawie 200 mln zł nie jest czymś codziennym ani łatwym. Ciężar więc jest, ale myślę, że nie tylko ze względu na moją posturę, potrafię go udźwignąć – powiedział nam Dutkowski, który obowiązki skarbnika przejmie z dniem 1 stycznia 2008 r.

ram

T G+ F

1

1

Zobacz także

gorący temat
W Pszczynie jak w sejmie?
W Pszczynie jak w sejmie?
Pierwsza sesja Rady Miejskiej: Leszek Szczotka ponownie przewodniczącym
Pierwsza sesja Rady Miejskiej: Leszek Szczotka ponownie przewodniczącym
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18