Zimowa Barania Góra z Diablakiem

Powiat26.02.2019, 09:00, aktualizacja: 12:00

24 lutego turyści biorący udział w wycieczce zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” zdobyli, w warunkach jeszcze zimowych, Baranią Górę (1220 m n.p.m.).

W czasie wycieczki przeszli trasę z Wisły Czarne na Baranią Górę, a następnie miło spędzili czas w schronisku na Przysłopie pod Baranią Górą, skąd udali się  do Zaolzianki. Ta trasa nie była zbyt długa, liczyła zaledwie 16 km, ale sprawnej grupie turystów jej przejście w warunkach zimowych sprawiło wiele przyjemności.

Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona przede wszystkim topografia obszaru wycieczki i pobliskich pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu. Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po górach, szczególnie  w warunkach zimowych. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Produktu Regionalnego w Koniakowie, gdzie turyści zapoznali się z kulturą pracy górali i lokalnym folklorem.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo0Turystyczny „Diablak”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
17.03.2019 r. – wycieczka w Pieniny (Trzy Korony)
23.03.2019 r. – wyjazd na termy Besenova na Słowacji
31.03.2019 r. – wycieczka rodzinna w Beskid Śląski (Stożek)
6-7.07.2019 r. – wycieczka dwudniowa do Berlina
15.03.2019 r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej

UKST „Diablak”

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

VI Rajd Górski Uczniów Szkół Podstawowych
VI Rajd Górski Uczniów Szkół Podstawowych
Diablak w drodze na Policę
Diablak w drodze na Policę
gorący temat
Alarm przeciwpowodziowy w powiecie pszczyńskim
Alarm przeciwpowodziowy w powiecie pszczyńskim
Wybierzemy europosłów
Wybierzemy europosłów
Ciągle pada, ale sytuacja stabilna
Ciągle pada, ale sytuacja stabilna
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
Policja szuka świadków wypadku w Górze
Policja szuka świadków wypadku w Górze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19