(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Zakończyła się budowa centrum przesiadkowego w Goczałkowicach

Goczałkowice-Zdrój06.11.2020, 10:21

Zakończyła się budowa centrum przesiadkowego. Przy ul. Parkowej powstały parkingi, zatoki dla busów, dojście na perony oraz droga dojazdowa z chodnikiem i drogą rowerową. Wkrótce pojawią się nowe nasadzenia.

Dużym problemem w rejonie Zdroju zawsze była niewystarczająca liczba miejsc parkingowych. Teraz to się zmieniło. Dzięki zrealizowanej przez Urząd Gminy inwestycji na obrzeżach uzdrowiska, w miejscu, które jeszcze rok temu było zaniedbane i porośnięte chwastami, powstały parking samochodowy i parking rowerowy. Wybudowana została również droga dojazdowa do centrum przesiadkowego, wzdłuż której także pojawiły się miejsca postojowe.

- Naszym celem było ułatwienie dojazdu do Zdroju oraz tamtejszego dworca kolejowego, z którego korzystają mieszkańcy czy turyści odwiedzający gminę. Jednocześnie porządkujemy ruch w tej części Goczałkowic. Dojazd do centrum przesiadkowego odbywa się od strony ul. Krzyżanowskiego, na ul. Parkowej obowiązuje zakaz ruchu za wyjątkiem dojazdu do posesji – mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

W ramach inwestycji realizowanej przez Urząd Gminy na obrzeżach uzdrowiska powstały: parking samochodowy na 30 miejsc (w tym 3 dla niepełnosprawnych), parking rowerowy – wiata z 15 miejscami, dwie zatoki dla busów, dojście dla pieszych i rowerzystów (prowadzące do dworca kolejowego i na perony – o długości 60 mb) oraz droga dojazdowa od ul. Krzyżanowskiego do Centrum przesiadkowego o długości prawie 400 mb, z chodnikiem dla pieszych, drogą rowerową i miejscami postojowymi.

Prace wykonała firma ANW z Goczałkowic-Zdroju. Dziś miał miejsce odbiór, oczekujemy na zgodę na użytkowanie. Wartość inwestycji to prawie 5 mln zł. Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na jej realizację w wysokości ponad 2,8 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Ale to nie koniec prac w w tym rejonie. - Bardzo ważne dla nas jest zagospodarowanie zieleni w tym miejscu, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego oraz uzdrowiska. Dlatego jeszcze w tym roku pojawią się nowe nasadzenia przy drodze dojazdowej do centrum przesiadkowego. W rejonie samego parkingu prace związane z zagospodarowaniem zieleni prowadzone będą wiosną przyszłego roku. Pamiętajmy, że w sąsiedztwie centrum przesiadkowego PKP wybuduje przejście podziemne pod torami – przyznaje wójt Gabriela Placha.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

2,8 mln zł dofinansowania od województwa na budowę centrum przesiadkowego w Goczałkowicach
2,8 mln zł dofinansowania od województwa na budowę centrum przesiadkowego w Goczałkowicach
Rozkład jazdy  z wyszukiwarką połączeń
Rozkład jazdy z wyszukiwarką połączeń
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18