(fot. archiwum)

Zakładami Mięsnymi Henryk Kania nie rządzi już ich właściciel. Spółką kierować będzie zarządca sądowy

Pszczyna09.09.2019, 12:52

6 września decyzją Sądu Rejonowego Katowice - Wschód ZM Hendryk Kania będą kierowane przez wyznaczonego przez sąd zarządcę, Mirosława Możdżenia.

- Zarząd spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji informuje, iż w ramach toczącego się postępowania restrukturyzacyjnego Spółki, na wniosek Rady Wierzycieli ustanowionej w ramach przyspieszonego postępowania układowego, Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach w dniu 6 września 2019 roku wydał postanowienie o uchyleniu zarządu własnego Spółki oraz wyznaczył zarządcę w osobie Mirosława Możdżenia. Wskutek niniejszego postanowienia, które jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania, zarząd Spółki utracił uprawnienia do zaciągania zobowiązań i rozporządzania majątkiem Spółki. Od dnia 6 września 2019 roku Zarządca obejmuje zarząd masą układową Spółką - czytamy w raporcie.

Ponadto Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało wiceprezesa ZM Henryk Kania, Grzegorza M. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - pisze "Puls Biznesu". Powodem zatrzymania miało być zawiadomienie do prokuratury złożone przez Alior Bank.

CBŚP ani prokuratura na razie nie potwierdziły informacji o wkroczeniu do Zakładów Mięsnych Henryk Kania i aresztowaniu wiceprezesa.

(źródło: bankier.pl, pb.pl)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Ukraińcy pracujący w ZM Henryk Kania nie dostali wypłaty
Ukraińcy pracujący w ZM Henryk Kania nie dostali wypłaty
Zmarł wicestarosta Henryk Kolarczyk
Zmarł wicestarosta Henryk Kolarczyk
„Powstaniec Śląski”  przypomina o historii podczas podróży
„Powstaniec Śląski” przypomina o historii podczas podróży

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18