Centrum Dializa chce, żeby Waldemar Januszewski (z lewej) i Bogumiła Boba zapłacili za swoje wypowiedzi o szpitalu odpowiednio 50 i 100 tys. zł!

Żądają od radnych 30, 50 i 100 tys. zł!

Pszczyna07.09.2017, 11:57

Spółka Centrum Dializa, dzierżawca szpitala w Pszczynie, wzywa trzech radnych powiatowych i radną miejską do usunięcia naruszenia dóbr osobistych. Zadośćuczynienie wyceniła na 30, 50 i 100 tys. zł!

Radni Rady Powiatu Pszczyńskiego - Bogumiła Boba, Waldemar Januszewski i Bronisław Śmieja oraz radna Rady Miejskiej w Pszczynie, Marcelina Leki, otrzymali od reprezentującej spółkę Centrum Dializa kancelarii prawnej  pisma - wezwania do usunięcia naruszenia dóbr osobistych. Spółka zarzuca radnym głoszenie nieprawdziwych  i wprowadzających w błąd opinię publiczną  informacji na temat funkcjonowania spółki oraz Szpitala w Pszczynie.

Centrum Dializa żąda zapłaty zadośćuczynienia w  kwocie 30 tys. zł (w przypadku Marceliny Leki), 50 tys. zł (w przypadku Bronisława Śmiei i Waldemara Januszewskiego) oraz 100 tys. zł (w przypadku Bogumiły Boby) oraz przeprosin opublikowanych w lokalnych mediach.

- Pani doktor Boba została wyceniona na 100 tys. zł, a  ja i kolega Bronek nie wiedzieć czemu tylko na 50 tys. zł  - ironizował podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego Waldemar Januszewski.  - My spółki Centrum Dializa nie szkalujemy, natomiast spółka nas zastrasza i próbuje w ten sposób zamknąć nam usta – podkreślał Waldemar Januszewski.  

Centrum Dializa uważa, że skala dokonanych przez radnych naruszeń dóbr firmy i szpitala jest znaczna. - Radni mają większą niż przeciętny obywatel możliwość przekazywania swoich opinii mediom i opinii publicznej. Mają też większą możliwość weryfikowania prawdziwości przekazywanych opinii. Nie negując zatem prawa radnych do wygłaszania krytycznych uwag, uważamy, że właśnie z uwagi na publiczny status pełnionej przez nich funkcji krytyka powinna opierać się na informacjach prawdziwych i nie zmierzać do nieuzasadnionego pogorszenia wizerunku innej osoby fizycznej lub prawnej – wyjaśnia rzecznik prasowy Centrum Dializa, Witold Jajszczok. 

Więcej na ten temat oraz o przegranych przez Centrum Dializa procesach sądowych czytaj w najnowszym wydaniu Gazety Pszczyńskiej - nr 17 z 5 września br.

jack

T G+ F

Zobacz także

Gdzie do lekarza w nocy i święta?
Gdzie do lekarza w nocy i święta?
400 tys. zł na pierwsze remonty, 1,5 mln dla powiatowej spółki
400 tys. zł na pierwsze remonty, 1,5 mln dla powiatowej spółki
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP

Komentarze:

gangrena 2017-09-16 godz. 21:24
kara i więzienie dla Nowakowskiego, Drobiec,Jajszczok i Jaraczewskiej.
Ola 2017-09-12 godz. 12:48
Jeżeli, to co mówili jest kłamstwem to należy się kara. Za słowa trzeba brać odpowiedzialność.
kodi 2017-09-10 godz. 17:13
Panie i Panowie radni dlaczego nie powiadomicie prokuratury nawet tej pszczyńskiej na początek. Szantażowanie zastraszanie ograniczenie wykonywania mandatu radnego to przestępstwo ,DLACZEGO odpowiednich kroków o możliwości popełnienia przestępstwa nie podejmuje PRZEWODNICZĄCY Rady Powiatu? czyżby celowe zaniechanie dlatego że dotyczy to radnych jednej partii.
Zaki 2017-09-10 godz. 13:08
To nie jest szpital to jest trupiarnia...
gangrena 2017-09-08 godz. 22:56
wysyłają takie pisma do lekarzy z Opatowa, pracowników z Białogardzie, itp. Prokuratura w Koninie powinna się zająć osobą Kamila Rudawca, spółką AMG finanse, która wchodziła w posiadanie poufnych danych na temat szpitali, min. w Zawierciu tworzyła tzw. raporty restrukturyzacyjne, a potem Nowakowski przejmował co bardziej upadłe, jako rzekomy jedyny zbawca
wiktor 2017-09-08 godz. 11:10
A jaką cenę ma poniewierka i "leczenie " pacjentów tego szpitala ?
treść:
autor:

SQL: 18