Z wizytą u nas – zagraniczni goście w III LO

14.06.2010, 10:22

Pszczyna

W ramach Projektu Comenius do Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie przyjechali w sobotę z wizytą partnerzy z Litwy i Hiszpanii.


Tydzień Comeniusa trwał będzie od 12 do 19 czerwca. Dla młodych ludzi wraz z ich opiekunami przygotowany został bardzo interesujący program. Nad całością projektu czuwa pani Lucyna Nocoń – Kobiór, a pomagają jej niemal wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół nr 1.

Uroczyste rozpoczęcie Tygodnia Comeniusa zaplanowano na poniedziałek. Po przywitaniu w szkole goście udadzą się do ratusza, gdzie spotkają się z burmistrzem.
Przygotowano dla gości wiele atrakcji. Pojadą więc na wycieczkę w góry do Ustronia, zwiedzą Muzeum Zamkowe w Pszczynie, odwiedzą Kraków, spędzą czas nad zaporą w Porębie, zwiedzą obóz zagłady w Oświęcimiu.
W szkole będą mieli okazję obejrzeć prezentacje realizowanych w ramach programu projektów, wziąć udział w zajęciach pokazowych. Będą mieli sporo czasu na zwiedzanie Pszczyny i integrację z polskimi partnerami.
Projekt Comenius jest niezwykle ciekawym przedsięwzięciem, dzięki któremu uczniowie mają możliwość poznać swoich rówieśników z innych państw, a następnie gościć ich u siebie i pokazać to, co uważają w naszym mieście i okolicy za najważniejsze.

Nie jest to pierwsza wizyta w ramach tego projektu. Dzięki takiej wymianie zawiązują się przyjaźnie, poznajemy kulturę innych narodów w sposób bezpośredni czyli spędzając u nich czas a następnie zapraszając ich do siebie. Razem spędzają czas też nauczyciele na wspólnych spacerach po mieście. Będzie to z pewnością bardzo miły tydzień zarówno dla gości jak i uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

akm

T G+ F

Zobacz także

Zagraniczni goście w PZS nr 2
Zagraniczni goście w PZS nr 2
Zagraniczni goście w „Modrzewiowym Ogrodzie”
Zagraniczni goście w „Modrzewiowym Ogrodzie”
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Kto zostanie „Uskrzydlonym”?
Kto zostanie „Uskrzydlonym”?
Remigiusz Rączka gotował w pszczyńskim Skansenie
Remigiusz Rączka gotował w pszczyńskim Skansenie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18