Z piosenką i wierszem dla dzieci

Pszczyna27.02.2015, 09:55

W poniedziałek, 23 lutego, klub „13” był otwarty dla dzieci. Pojawiły się na widowni i na scenie. To trzeci już koncert wierszy i piosenek dla dzieci przygotowany przez Renatę Zborowską z młodym zespołem recytatorów i wokalistów.

Mali goście byli uroczyście witani słodkim poczęstunkiem i z zachwytem rozglądali się po „13”, gdzie królowały maskotki przygotowane jako dekoracja sceny. Sądząc po reakcji obecnych, bardzo przypadły im do gustu piosenki i wiersze prezentowane przez młodych wykonawców.

Na scenie wystąpiły: Martyna Olszowiec, Zosia Kałamała, Wiktoria Sołtys, Agatka Szwedka, Oliwia Rozmus i Karolina Olszowiec. Zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ewy Szelburg-Zerembiny i Doroty Gellner. Wykonały też piękne i melodyjne piosenki, między innymi: „Mała smutna królewna”, „Puszek Okruszek”, „Co powie tata”, „Maruda”, „Jestem sobie przedszkolaczek” i jeszcze kilka innych.

Po zakończeniu koncertu dzieci z widowni miały okazję wejść na scenę i zaprezentować swoje umiejętności. Zabawa była wspaniała i bardzo podobała się przybyłym.

Wydaje się, że jest to miły element w wychowaniu artystycznym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny wiosenny koncert!

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Zobacz także

Iść w stronę słońca... Powraca
Iść w stronę słońca... Powraca "Poezja i muzyka pod 13" w Pszczyńskim Centrum Kultury
Wspólne śpiewanie w „13”
Wspólne śpiewanie w „13”
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18