(fot. UKST DIABLAK)

Z DIABLAKiem na Sławkowski Szczyt

Pszczyna27.07.2020, 16:01

25 lipca 1664 roku miało miejsce pierwsze wejście na Sławkowski Szczyt. 356 lat później Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” zorganizował wycieczkę na ten właśnie szczyt.

Trasa wycieczki prowadziła z miejscowości Stary Smokowiec na Sławkowski Szczyt i z powrotem. Mimo niebyt optymistycznych prognoz, aura, po raz kolejny sprawiła niespodziankę i przy sprzyjającej pogodzie grupa turystów sprawnie pokonała zaplanowaną trasę wycieczki, która liczyła 14 km i 1500m sumy przewyższeń.

W trakcie wycieczki turystom towarzyszyły widoki na Tatry Wysokie, m.in. na takie szczyty jak Łomnica, Pośrednia Grań, Baranie Rogi, Gerlach (najwyższy szczyt Tatr 2655m n.p.m.) i inne.

Chociaż zdobycie tego szczytu należy do dość uciążliwych to towarzyszące widoki oraz zadowolenie z wejścia, rekompensują włożony trud. W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr Wysokich.

Po pokonaniu trasy i zasłużonej przerwie w Starym Smokowcu zadowolona grupa turystów, bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku - piszą ogranizatorzy. - Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i  imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela - dodają.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:

02.08.2020r. – wycieczka w Pieniny – Spływ Dunajcem

06.08.2020r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej

09.08.2020r. – Tatry Wysokie – Słowacja – Krywań

16.08.2020r. – „Kiełbaska na Przegibku” – wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki

23.08.2020r. – Wielka Fatra – Borisov  (Słowacja)

29.08.2020r. – Termy Chochołowskie i Zakopane

06.09.2020r. – Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja)

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą  dostępne na stronie klubu.

(źródło: UKST DIABLAK)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
Tatry z Diablakiem - relacja z wycieczki
Tatry z Diablakiem - relacja z wycieczki
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu
Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18