Taki napis (część musieliśmy zamazać) pojawił się niedawno w Pszczynie (fot. facebook.com/dariusz.skrobol.1)

Wulgarny napis: burmistrz apeluje do... kontrkandydatów

Pszczyna27.09.2018, 14:40

W Pszczynie ruszyła kampania wyborcza. Pojawiają się banery kandydatów do samorządu, a w ostatnim czasie także wulgarny napis. Głos zabrał Dariusz Skrobol, ale jego apel nie spodobał się kandydatce PiS na burmistrza Pszczyny.

Niedawno na jednym z ogrodzeń pojawił się wulgarny napis. Szybko zareagował burmistrz Dariusz Skrobol. "Pracuję w samorządzie ponad 20 lat i jest to moja 5 kampania wyborcza. Nigdy dotąd nie zdarzyło się takie chamstwo jak w obecnej kampanii (niszczenie plakatów, banerów, sprayowanie ścian)" - napisał na Facebooku.

"Nie zgadzam się na tolerowanie wandalizmu naszego wspólnego mienia i stanowczo przeciwstawiam się wszechobecnej fali hejtu. Pszczyna i jej mieszkańcy na to nie zasługują! Brońmy się i reagujmy na agresję i wulgaryzmy. Ponownie apeluję do moich kontrkandydatów o merytoryczną kampanię!" - pisze burmistrz.

Do sprawy odniosła się też Marcela Kanafek-Lewandowska, która jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza miasta. Potępiła akty wandalizmu, których - jak stwierdziła - również doświadczyła. "Dlatego w tym miejscu chcę gorąco poprosić i zaapelować do mieszkańców aby nie niszczyć naszego miasta poprzez dewastacje przestrzeni publicznej. Bardzo proszę nie dewastujcie materiałów wyborczych poszczególnych komitetów - ten apel kieruje do tych, którzy w ostatnim czasie zniszczyli moje materiały jak i innych komitetów" - napisała w oświadczeniu.

Odniosła się też do apelu urzędującego burmistrza, zarzucając mu próbę powiązania aktów wandalizmu z działaniami kontrkandydatów. "Jednocześnie proszę Pana Dariusza Skrobola o rzetelną ocenę stanu faktycznego i zaniechanie bezpodstawnych sugestii w kierunku kontrkandydatów. Wyrażam swoje zaniepokojenie z uwagi na fakt, iż przed nami wiele pracy, a wzajemne przepychanki i podgrzewanie atmosfery jeszcze bardziej zaognią sytuację" - napisała M. Kanafek-Lewandowska.

W liście otwartym burmistrza skrytykował też Grzegorz Gaża, przewodniczący zarządu PiS w Pszczynie. Poniżej publikujemy jego treść:

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego

Prawo i Sprawiedliwości w Pszczynie, sprzeciwia się jakimkolwiek aktom wandalizmu w naszym mieście. Jednocześnie okazujemy nasze oburzenie wobec wypowiedzi Pana Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola „ Brońmy się i reagujmy na agresję i wulgaryzmy. Ponownie apeluję do moich kontrkandydatów o merytoryczną kampanię!” które to uderza bezpodstawnie w dobre imię naszej kandydatki Marceli Kanafek - Lewandowskiej. Ostatnie wypowiedzi Pana Burmistrza sugerują, że w sposób bezpośredni lub pośredni nasza kandydatka bądź jej współpracownicy dokonali zniszczeń.

Ponadto prosimy o niewykorzystywanie szkół do prowadzenia agitacji co miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie, na stoliku były wystawione ulotki dwóch kandydatów w tym kandydata na burmistrza. Chciałbym także przypomnieć temat wątpliwości wokół konferencji PPS, która odbyła się w Urzędzie Miejskim 12 września 2018 roku.

Podstawa prawna: KODEKS WYBORCZY

Art. 108.
§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
2) na terenie zakładów pracy w sposób i formach zakłócających normalne funkcjonowanie; 3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych
§ 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.

Przewodniczący Zarządu
Grzegorz Gaża

pako

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Uszkodzenie gazociągu na osiedlu Stara Wieś
Uszkodzenie gazociągu na osiedlu Stara Wieś
Wczorajszy wypadek na ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach
Wczorajszy wypadek na ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach
Ruszyła przebudowa schodów na osiedlu Kolonia Jasna
Ruszyła przebudowa schodów na osiedlu Kolonia Jasna
Akcja Zielona Kolonia Jasna - kolejne nasadzenia
Akcja Zielona Kolonia Jasna - kolejne nasadzenia

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18