Taki napis (część musieliśmy zamazać) pojawił się niedawno w Pszczynie (fot. facebook.com/dariusz.skrobol.1)

Wulgarny napis: burmistrz apeluje do... kontrkandydatów

Pszczyna27.09.2018, 14:40

W Pszczynie ruszyła kampania wyborcza. Pojawiają się banery kandydatów do samorządu, a w ostatnim czasie także wulgarny napis. Głos zabrał Dariusz Skrobol, ale jego apel nie spodobał się kandydatce PiS na burmistrza Pszczyny.

Niedawno na jednym z ogrodzeń pojawił się wulgarny napis. Szybko zareagował burmistrz Dariusz Skrobol. "Pracuję w samorządzie ponad 20 lat i jest to moja 5 kampania wyborcza. Nigdy dotąd nie zdarzyło się takie chamstwo jak w obecnej kampanii (niszczenie plakatów, banerów, sprayowanie ścian)" - napisał na Facebooku.

"Nie zgadzam się na tolerowanie wandalizmu naszego wspólnego mienia i stanowczo przeciwstawiam się wszechobecnej fali hejtu. Pszczyna i jej mieszkańcy na to nie zasługują! Brońmy się i reagujmy na agresję i wulgaryzmy. Ponownie apeluję do moich kontrkandydatów o merytoryczną kampanię!" - pisze burmistrz.

Do sprawy odniosła się też Marcela Kanafek-Lewandowska, która jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza miasta. Potępiła akty wandalizmu, których - jak stwierdziła - również doświadczyła. "Dlatego w tym miejscu chcę gorąco poprosić i zaapelować do mieszkańców aby nie niszczyć naszego miasta poprzez dewastacje przestrzeni publicznej. Bardzo proszę nie dewastujcie materiałów wyborczych poszczególnych komitetów - ten apel kieruje do tych, którzy w ostatnim czasie zniszczyli moje materiały jak i innych komitetów" - napisała w oświadczeniu.

Odniosła się też do apelu urzędującego burmistrza, zarzucając mu próbę powiązania aktów wandalizmu z działaniami kontrkandydatów. "Jednocześnie proszę Pana Dariusza Skrobola o rzetelną ocenę stanu faktycznego i zaniechanie bezpodstawnych sugestii w kierunku kontrkandydatów. Wyrażam swoje zaniepokojenie z uwagi na fakt, iż przed nami wiele pracy, a wzajemne przepychanki i podgrzewanie atmosfery jeszcze bardziej zaognią sytuację" - napisała M. Kanafek-Lewandowska.

W liście otwartym burmistrza skrytykował też Grzegorz Gaża, przewodniczący zarządu PiS w Pszczynie. Poniżej publikujemy jego treść:

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego

Prawo i Sprawiedliwości w Pszczynie, sprzeciwia się jakimkolwiek aktom wandalizmu w naszym mieście. Jednocześnie okazujemy nasze oburzenie wobec wypowiedzi Pana Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola „ Brońmy się i reagujmy na agresję i wulgaryzmy. Ponownie apeluję do moich kontrkandydatów o merytoryczną kampanię!” które to uderza bezpodstawnie w dobre imię naszej kandydatki Marceli Kanafek - Lewandowskiej. Ostatnie wypowiedzi Pana Burmistrza sugerują, że w sposób bezpośredni lub pośredni nasza kandydatka bądź jej współpracownicy dokonali zniszczeń.

Ponadto prosimy o niewykorzystywanie szkół do prowadzenia agitacji co miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie, na stoliku były wystawione ulotki dwóch kandydatów w tym kandydata na burmistrza. Chciałbym także przypomnieć temat wątpliwości wokół konferencji PPS, która odbyła się w Urzędzie Miejskim 12 września 2018 roku.

Podstawa prawna: KODEKS WYBORCZY

Art. 108.
§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
2) na terenie zakładów pracy w sposób i formach zakłócających normalne funkcjonowanie; 3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych
§ 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.

Przewodniczący Zarządu
Grzegorz Gaża

pako

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18