(fot. powiat)

Wodzisławska zamknięta na odcinku z Pszczyny do Poręby

Powiat18.05.2020, 13:55

W połowie maja zamknięty został odcinek ul. Wodzisławskiej od ronda w Pszczynie do skrzyżowania z ul. Szkolną w Porębie. Wykonawca remontu DW 933 prowadzi prace związane z przebudową drogi.

Od ubiegłego roku zamknięty jest odcinek pawłowicki (od skrzyżowania DW 933 z DK 81 w Pawłowicach do skrzyżowania z ul. Jedności w Studzionce). W połowie maja budowlańcy weszli także na odcinek pszczyński.

Ulica Wodzisławska zamknięta została na odcinku od ronda w Pszczynie aż do skrzyżowania z ul. Szkolną w Porębie. Rozpoczęto również przebudowę wiaduktu kolejowego nad torami przy DK 81 w Pawłowicach. - Wnioskowaliśmy do inwestora oraz wykonawcy o dopuszczenie możliwości przejazdu komunikacji publicznej, co zostało uwzględnione. Na przebudowywanych odcinkach drogi możliwy jest także dojazd do posesji - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego i dodaje, że transport publiczny w gminie Pawłowice kierowany będzie z DW 933 drogą wzdłuż torów kolejowych do ul. Zapłocie i dalej przez ul. Górka lub Wyzwolenia do centrum Pawłowic.

Przypomnijmy, że przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny rozpoczęła się na przełomie września i października 2019 roku. Droga zostanie całkowicie przebudowana na ponad 16-km odcinku. Roboty pochłoną ponad 157,5 mln zł i są realizowane dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Objazd prowadzi DW 938 przez Strumień.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Przebudowa ulicy Krasińskiego w Pszczynie
Przebudowa ulicy Krasińskiego w Pszczynie
Trwa przebudowa DW 933
Trwa przebudowa DW 933
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18