Wielka akcja sprzątania łąckiego zbiornika

16.03.2007, 15:46

Pszczyna, Łąka

Jeżeli kogoś zdziwi, że w sobotni poranek łącka plaża zapełni się ludźmi, spieszymy donieść, że nie przyszli tu popływać. Akcja jest dużo poważniejsza, bo chodzi o wielkie sprzątanie.


O tym, że w słoneczne i upalne dni zbiornik w Łące cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, nie trzeba nikogo przekonywać. Tyle że nie wszyscy potrafią zostawić po sobie porządek. Efekt? Mnóstwo śmieci.Właśnie w najbliższą sobotę, 17 marca Urząd Miejski i pszczyńskie Koło Wędkarskie wspólnymi siłami chcą posprzątać ten teren. - Posprzątamy na jednym i drugim brzegu zapory. Swój udział w akcji zapowiedziało już ok. 50 osób – mówi Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Pszczyny, który z drugim z zastępców – Mirosławem Krausem ruszy w teren.

Jak się dowiedzieliśmy, Urząd Miejski chce również zawrzeć porozumienie ze Strażą Rybacką i stworzyć wspólne patrole ze strażnikami miejskimi. Wszystko po to, by turyści, którzy zaśmiecają ten teren nie czuli się bezkarni. Patrole będą na miejscu i każdy, kto śmieci, karę dostanie od ręki. Dodajmy, że mandat za zaśmiecanie mały nie jest – to od 50 do 500 zł.

Na plaży mają się też pojawić kontenery, żeby śmieci było gdzie wrzucać.

Zachęcamy też wszystkich, którym leży na sercu czystość wokół zbiornika o przyłączenie się do sobotniej akcji sprzątania. Jeżeli chcecie pomóc, przyjdźcie o 8.00 nad zaporę (wszyscy spotkają się najpierw na granicy Wisły Wielkiej i Brzeźć, w miejscu, gdzie Pszczynka wpada do zbiornika łąckiego). Dwa ogromne kontenery czekają na śmieci, więc przyda się każda para rąk do pomocy. Godzina co prawda wczesna, ale poranki nad jeziorem są przecież piękne. A będą jeszcze ładniejsze, kiedy z pola widzenia znikną zwały śmieci. Warto dołożyć swoje trzy grosze do tego społecznego czynu.

agw

T G+ F

Zobacz także

Sprzątanie łąckiego zbiornika
Sprzątanie łąckiego zbiornika
Sprzątanie zbiornika łąckiego
Sprzątanie zbiornika łąckiego
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18