Zespół Happysad podczas zeszłorocznych Dni Pszczyny

Rok 2020 bez Dni Pszczyny

Pszczyna25.05.2020, 12:06

Nie odbędą się zaplanowane na weekend 22-23 sierpnia Dni Pszczyny. Powodem odwołania wydarzenia jest pandemia koronawirusa.

Dni Pszczyny to największe coroczne wydarzenie kulturalne w Pszczynie, łączące między innymi elementy muzyczne, sceniczne i sportowe. Wydarzenia odbywają się na wielu punktach gminy, te najważniejsze na Rynku i w Parku Zamkowym. Każdego roku Dni Pszczyny gromadzą tysiące osób z naszego miasta, sołectw i ościennych miejscowości.

Tegoroczna edycja z pewnością byłaby podobna. Na dużej scenie miały wystąpić między innymi zespoły Enej i Leszcze z Maciejem Miecznikowskim oraz Kamil Bednarek. W planie było również wiele innych atrakcji. Niestety sytuacja sprawiła, że Dni Pszczyny należało odwołać.

- Obecna sytuacja epidemiczna i wzrost zakażeń są niepokojące. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, dzisiaj nie możemy podjąć innej decyzji niż rezygnacja z Dni Pszczyny. To ogromne przedsięwzięcie, którego nie da się zorganizować w ciągu kilkunastu dni, dlatego taka decyzja musiała zapaść odpowiednio wcześniej - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

To niestety kolejna impreza, którą z powodu pandemii należało odwołać. Wiosną zrezygnowano z bardzo popularnych Daisy Days, a więc i organizacji Ogrodów Daisy oraz Majówki Konnej, a następnie także z imprez z okazji Dnia Dziecka, a także 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaoszczędzone środki przeznaczone zostaną na walkę ze skutkami, które niesie  ze sobą koronawirus, a także uzupełnią braki w miejskiej kasie wynikające ze znacznego spadku wpływów do budżetu gminy.

Równocześnie będziemy inicjować takie wydarzenia kulturalne, które nie niosą ze sobą większego zagrożenia epidemicznego. W ten weekend zakończyła się Pszczyńska Gra Online pod hasłem „Książęce Fakty i Plotki”, w której udział wzięło kilkaset osób, natomiast już w czerwcu zapraszamy na seanse w ramach kina samochodowego.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Dni Pszczyny już w najbliższy weekend!
Dni Pszczyny już w najbliższy weekend!
Dni Pszczyny - sobotnie koncerty
Dni Pszczyny - sobotnie koncerty
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18