W Goczałkowicach ruszyła wymiana kotłów

Goczałkowice-Zdrój14.11.2018, 10:14

Gmina podpisała pierwsze umowy z mieszkańcami na wymiany kotłów. W tym etapie planowanych jest łącznie 180 inwestycji.

Ich rozpoczęcie było możliwe dzięki zgodzie, jaką Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyraziła końcem października na udzielenie gminie Goczałkowice-Zdrój dofinansowania na realizację „Programu ograniczania niskiej emisji na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój – etap I”.

Dofinansowanie wyniesie 230 tys. zł w formie dotacji oraz 1 mln 343 tys. 900 zł w formie pożyczki.

- Dofinansowanie obejmuje wymianę kotłów, docieplenie budynków oraz wymianę okien. Na dzień 6 listopada br. gmina podpisała 31 umów dofinansowania z mieszkańcami na kwotę 270 tys. 843 zł. Wykonanie robót i rozliczenie finansowe w ramach tych umów nastąpi najpóźniej do końca grudnia br. - tłumaczy Maria Ożarowska, sekretarz gminy.

W pierwszym etapie programu będzie realizowanych 180 inwestycji, w tym 30 obejmujących docieplenie oraz 20 związanych z wymianą okien. Pozostałe polegać będą na wymianie kotłów. Ten etap programu ma zostać zrealizowany do końca sierpnia 2019 r.

Firma Ekoscan Innowacje i Rozwój, która jest operatorem programu obecnie weryfikuje kosztorysy kolejnych inwestorów. Urząd Gminy przypomina, że punkt obsługi klienta Programu ograniczania niskiej emisji jest czynny w każdy wtorek w godzinach 9.00-16.30, w budynku Urzędu Gminy (pokój nr 3).

 

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

pako

T G+ F

Zobacz także

Uczniowie strajkowali dla klimatu
Uczniowie strajkowali dla klimatu
Pszczyńscy działacze dołączyli do Polskiego Alarmu Smogowego
Pszczyńscy działacze dołączyli do Polskiego Alarmu Smogowego
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18