(fot. powiat)

Udany finał „Przesiądź się na kulturę”

Pszczyna21.09.2020, 10:43

Cztery koncerty, pięć chórów, rozrywkowy repertuar i liczna publiczność - tak można podsumować ostatni z letniej edycji cyklu koncertów „Przesiądź się na kulturę”.

Chóry zaprezentowały się nie na wspólnej scenie, ale każdy w innym miejscu pszczyńskiego rynku i to licznie zgromadzona publiczność podążała ich śladem. Wielu turystów, spędzających niedzielne popołudnie w Pszczynie przystawało, by posłuchać chóralnego śpiewu.

Koncert rozpoczął się przed ratuszem występem Pszczyńskiego Zespołu Kameralnego Con Fuoco. Następnie przy fontannach wspólnie zaśpiewały - działająca od 113 lat „Lutnia” z Pszczyny i 100-latka Zorza z Wyr. Przy Kościele Ewangelickim porwał swoim śpiewem pszczyński chór Cantemus. Czwarty występ dała młodzież, a konkretnie działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie Młodzieżowy Chór Per Spasso. W finale finału Per Spasso i Con Fuoco dyrygowane przez Katarzynę Machnik śpiewająco odpowiedziały na pytanie „Why we sing?”.

Podczas wydarzenia zbierane były pieniądze na leczenie 2,5-letniego Maciusia Cieślika z Jankowic, chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Przypomnijmy, że pierwsze dwa rozkłady jazdy odbyły się przy Powiatowym Centrum Przesiadkowym w Pszczynie, gdzie zagrały młodzieżowe zespoły działające przy POPP: Offbeat i Darmowy Catering, a także Kapela Fedaków i Kapela Pszczynioki. W ogrodach Starostwa Powiatowego w Pszczynie wystąpili soliści, instrumentaliści oraz Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

Projekt „Przesiądź się na kulturę” został bardzo dobrze przyjęty - wszystkie koncerty oglądała spora widownia. Wiadomo już, że powiat pszczyński szykuje kolejne wydarzenia - projekt będzie kontynuowany także jesienią.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Koncert w kobiórskim kościele
Koncert w kobiórskim kościele
Koncert inauguracyjny XIII Festiwal  Fide et Amore odbędzie się w Suszcu
Koncert inauguracyjny XIII Festiwal Fide et Amore odbędzie się w Suszcu
Zmiany w organizacji pracy biblioteki w Pszczynie
Zmiany w organizacji pracy biblioteki w Pszczynie
Zakończyły się odbiory robót w pawłowickim przedszkolu
Zakończyły się odbiory robót w pawłowickim przedszkolu
Środki ochrony i dezynfekcyjne dla pszczyńskich przychodni
Środki ochrony i dezynfekcyjne dla pszczyńskich przychodni
Gmina Pszczyna przekazała działkę pod budowę drogi
Gmina Pszczyna przekazała działkę pod budowę drogi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18