Turnioki i Daisy s Ladies zagrają w PCKul-u

27.12.2013, 10:43

Pszczyna

Pszczyńskie Centrum Kultury zaprasza na kolędowo - karnawałowy koncert Turnioków z gościnnym
udziałem Daisys Ladies.

To muzyczne połączenie ognia z wodą nastąpi 11 stycznia o 17.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Bilety za 20 zł można kupować w kasie PCKul-u lub przez internet (www.pckul.pl).

Patronat nad tym wydarzeniem objęli starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.


Turnioki to zespół folkowy inspirowany muzyką góralską. To także grupa przyjaciół, którą skutecznie scalają dwie życiowe pasje – miłość do muzyki i gór oraz chęć współrealizowania się w muzycznej przygodzie jaką jest wspólne muzykowanie.

Historia powstania zespołu sięga roku 2000, kiedy to z inicjatywy lidera i gitarzysty zespołu Arkadiusza Wiecha powstał zespół składający się z sześciu muzyków, który przyjął nazwę Turnioki – pochodną od turni – ostrych skalistych szczytów górskich. Tę ostrość i zadziorność turni słychać w niejednej aranżacji utworów wykonywanych przez zespół. Od samego początku zespół rozpowszechnia muzykę Polskich i Słowackich gór we własnych, współczesnych i ciekawych aranżacjach, niejednokrotnie zapuszczając się w rejony muzyki rock we wszystkich jej odmianach, reggae i pop. Zawsze jednak utwory zabarwione są elementami charakterystycznymi dla muzyki góralskiej.

Turnioki zagrały ponad dziewięćset koncertów w kraju i zagranicą, wydały cztery płyty autorskie i dwie z innymi wykonawcami.

Zespół wystąpił w: TVP1, TVP2, TVP3, TV POLSAT, TV PULS, TV POLONIA w I-szym KANALE TV MEKSYKAŃSKIEJ nagrywając materiał o łącznej długości ok. 10 godzin.

Skład zespołu: Anna Malaciana - śpiew, Arkadiusz Wiech - gitara, śpiew, autor muzyki i teksów, aranżacja całości, Leszek Nowotarski - flet poprzeczny, saksofon tenorowy- www.hefi.pl, Krzysztof Czech - skrzypce, Piotr Gołębiowski - gitara basowa, Damian Kocur - instrumenty klawiszowe, śpiew, Michał Baraniewicz - perkusja

Daisy`s Ladies” to grupa wokalna specjalizująca się w rozrywkowym śpiewie. Nazwa nawiązuje do imienia księżnej Daisy, związanej z zamkiem w Pszczynie. ŚPIEW, HARMONIA, DOBRA ZABAWA to trzy podstawowe założenia formacji.

Zespół działa pod opieką Barbary Garus - instruktora wokalnego, managera muzycznego, rytmika oraz chórmistrza, absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Śląskiego. Ma na swoim koncie kilka nagrań płytowych z muzyką a capella i nie tylko. Przygotowywała zespół chóralny do dwuletniej trasy koncertowej ze Stanisławem Soyką (www.muzycznagaleria.com).
Grupa powstała w październiku 2009 roku przy Pszczyńskim Centrum Kultury.

Osiągnięcia:
2012 Laureat IX Wojewódzkiego Konkursu Muzyki i Tańca w Lędzinach /
III miejsce, kat. zespoły wokalne
2013 Laureat XVII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Bóg się rodzi” w
Żorach / III miejsce, kat. zespoły wokalne

ram

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Turnioki i Daisy s Ladies w PCKulu
Turnioki i Daisy s Ladies w PCKulu
Daisy s Ladies nagrodzone
Daisy s Ladies nagrodzone
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18