Turniej trampkarzy znów dla Rozwoju

28.01.2007, 11:20

Rozwój Katowice zwyciężył w VIII Turnieju Trampkarzy o Puchar Dyrektora MORiS-u. Młodzi katowiczanie powtórzyli więc sukces z sierpnia ubiegłego roku, kiedy triumfowali w zawodach rozgrywanych z okazji Dni Pszczyny. W obu turniejach mogli grać piłkarze urodzeni w i po 1993 roku.

Wracając do zmagań młodych piłkarzy, które odbyły się w hali MORiS-u, wzięło w nich udział osiem ekip.Gminę Pszczyna w tych rozgrywkach reprezentowały: UKS MORiS Pszczyna, Grobla Ćwiklice i LKS Wisła Mała. Spośród tej trójki, najlepiej wypadli podopieczni Adama Maślorza.

„Morisowcy” awansowali do półfinału, gdzie jednak mieli trudną przeszkodę do pokonania – Piast Gliwice. Gliwiczanie w eliminacjach grupowych rozbili wszystkich swoich rywali, a ich wynik: 5:0, 8:0, 9:1 stawiały w gronie faworytów nie tylko tego meczu, ale całego turnieju.

Jak się jednak okazało, do finału awansował MORiS, który wygrał z Piastem 2:1. W drugim półfinale Rozwój pokonał 1:0 Polonię Bytom. W najważniejszym meczu zmagań pszczynianom zabrakło już szczęścia i przegrali z katowiczanami 1:3. Żeby wyłonić zwycięzcę meczu o trzecie miejsce trzeba było strzelać rzuty karne. Ostatecznie, w „drugoligowym” pojedynku Piasta z Polonią, ze zwycięstwa mogli cieszyć się ci pierwsi.

Dwie pozostałe drużyny z gminy Pszczyna zamknęły turniejowa stawkę. Oba zespoły zajęły w swych grupach ostatnie miejsce i przyszło się im razem zmierzyć w meczu o 7. miejsce. Bezdyskusyjnym zwycięzcą okazał się zespół z Ćwiklic, który wygrał z wiślanami 5:0. W bramce Grobli fantastycznie zagrał (nie tylko w tym, ale we wszystkich turniejowych meczach Dawid Klaja). Jego interwencje raz po raz ratowały zespół przed stratą kolejnych bramek. Nic dziwnego, że to do niego trafił tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

W programie turnieju znalazł się także żeński piłkarski pojedynek. Na parkiecie pszczyńskiej hali zaprezentowały się dziewczęce drużyny: SP 11 Poręba oraz SP 16 Studzienice. Lepsze w tej batalii okazały się dziewczynki z Poręby, które wygrały 5:1. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Wyniki decydujących meczów:
O 7. miejsce: Grobla Ćwiklice – LKS Wisła Mała, o 5. miejsce ŚTS Katowice – SP 2 Brenna 3:0 (wo – piłkarze z Brennej musieli szybciej wrócić do domu), o 3. miejsce Piast Gliwice – Polonia Bytom 3:3 k.2:0, FINAŁ: Rozwój Katowice – UKS MORiS Pszczyna 3:1.

Najlepszy bramkarz: Dawid Klaja (Grobla), najlepszy zawodnik: Radosław Murawski (Piast), król strzelców: Krzysztof Poznański (Piast) – 9 goli.

Grupowe wyniki „pszczyńskich” drużyn:
LKS Wisła Mała: 3:2 SP 2 Brenna, 0:6 Rozwój Katowice, 0:8 Piast Gliwice.
Grobla Ćwiklice: 0:2 UKS MORiS Pszczyna, 1:1 ŚTS Katowice, 0:4 Polonia Bytom.
UKS MORiS Pszczyna: 2:0 Grobla Ćwiklice, Polonia Bytom 2:2, ŚTS Katowice 3:1.

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Międzynarodowy Turniej Trampkarzy
Międzynarodowy Turniej Trampkarzy
Turniej Trampkarzy o Puchar Lata
Turniej Trampkarzy o Puchar Lata
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
gorący temat
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18