Turniej siatkówki o Puchar Carbo Asecura SA

29.08.2006, 16:21

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia w ośrodku „Nad Dokawą” został rozegrany Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar „Carbo Asecura” S.A.

W rozgrywkach wzięło udział 20 zespołów ze Śląska i Małopolski. Po przeprowadzeniu fazy eliminacyjnej, pary rozpoczęły rywalizację w grupach finałowych, walcząc o puchary w trzech kategoriach.

Najważniejsze trofeum – Puchar Mistrzów „Carbo Asecura” S.A. zdobyła para z Tychów Tomasz Szelec i Waldemar Jagieło, która w finale, po dramatycznym meczu, pokonała 2:1 Adama Bryla z Bielska-Białej i Rafała Stemplewskiego z Żywca.

Trzecie miejsce przypadło parze Robert Bąk – Chełmek oraz Daniel Puchalski Tychy. Zdaniem licznie zebranych obserwatorów oraz trójki sędziowskiej, którą tworzyli Mieczysław Leśniak, Janusz Kroll, Zbigniew Książkiewicz, rywalizacja w tej kategorii stała na bardzo wysokim poziomie.

Bardzo wyrównany przebieg miały zawody w walce o Puchar „Carbo Asecura” S.A. Ostatecznie główna nagroda pojechała do Libiąża za parą Sławomir Gębala i Ireneusz Furtak, która w finale pokonała Wojciecha i Michała Głąbka, rodzinny duet z Kaniowa. Trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy z Czechowic-Dziedzic – Paweł Paszek i Marek Stępień.

Równie zaszczytny Mały Puchar „Carbo Asecura” S.A. zdobyła para Piotr Hebda i Szymon Zuber. Jacek Jucha i Aleksander Bartoszek zajęli drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli Michał Czernek i Wojciech Bartosz.

Nie przypadkowo turniej nosi nazwę „Maratonu siatkarskiego”. Zawodnicy w ciągu 10 godzin rozegrali łącznie 68 pojedynków. Sportowa rywalizacja przebiegała przy pięknej pogodzie, którą jak stwierdził przedstawiciel „Carbo Asecura” S.A., organizator zawdzięcza patronatowi naszej gazety. W rewanżu już dziś zamawiamy pogodę i przyjmujemy zaproszenie do udziału w VI Turnieju o Puchar Carbo Asecura S.A.

Zawody odbyły się przy wsparciu PTU S.A. i PZU Życie S.A., a cały dochód z „wpisowego” organizator przekazał na rzecz naszych siatkarek z PLKS Pszczyna. Dziękujemy za miły gest. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)
Adam Prończuk

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

IV Bieg Pszczyński: wystartowało ok. 800 dzieci i uczniów!
IV Bieg Pszczyński: wystartowało ok. 800 dzieci i uczniów!
Wiosenny Turniej Siatkarski o Puchar Prezesa Carbo Asecura
Wiosenny Turniej Siatkarski o Puchar Prezesa Carbo Asecura
Wypadek w Warszowicach tylko wyglądał groźnie
Wypadek w Warszowicach tylko wyglądał groźnie
Zderzenie samochodu z koniem. Zwierzę nie przeżyło
Zderzenie samochodu z koniem. Zwierzę nie przeżyło

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18