Turniej siatkówki kobiet: Sokół odleciał z Pucharem Starosty

31.12.2007, 00:23

Zwycięstwem Sokoła Chorzów zakończył się Noworoczny Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Trzydniowe zawody, które odbywały się w hali pszczyńskiego POSiR-u zakończyły się w niedzielę.

Chorzowianki w zmaganiach wygrały trzy spotkania (z KSZO Ostrowiec, MOSiR-em Mysłowice oraz PLKS-em Pszczyna). Także trzy wygrane pojedynki miały na swoim koncie zawodniczki Skry Bełchatów oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. O witkorii w zmaganiach Sokoła zadecydował najkorzystniejszy spośród tych trzech ekip bilans setów.

Czwarte miejsce w turnieju zajęła drużyna MOSiR-u Mysłowice. Podopieczne trenera Sebastiana Michalaka zaprezentowały się w Pszczynie bardzo dobrze. Mysłowiczanki, wiceliderki drugiej grupy II ligi, wygrały z PLKS-em 3:1, a w pozostałych spotkaniach – mimo przegranych – mogły schodzić z parkietu podniesionym czołem. W każdym toczyły wyrównana walkę, a jeden (ze Skrą) wygrały!

W zgoła odmiennych nastrojach zakończyły zmagania siatkarki z Pszczyny. Przegrały wszystkie spotkania, ugrywając zaledwie dwa sety... Fragmentami gra zespołu Wojciecha Bućki mogła się podobać. W meczu z KSZO Ostrowiec świetnie zaprezentowała się Magdalena Łebkowska, która zdobyła 22 punkty. Bardzo wyrównane dwa sety pszczynianki rozegrały z Sokołem Chorzów. Jednak o końcowy, mizerny rezultat w tych zmaganiach, siatkarki PLKS-u mogą mieć pretensje tylko do siebie. Wystarczyło tylko zredukować ilość błędów własnych...

Wyniki wszystkich spotkań:
PLKS Pszczyna – Sokół Chorzów 0:3 (26:28, 16:25, 23:25)
KSZO Ostrowiec – MOSiR Mysłowice 3:0 (30:28, 26:24, 25:23)
Sokół Chorzów – Skra Bełchatów 1:3 (25:19, 29:31, 23:25, 19:25)
PLKS Pszczyna – KSZO Ostrowiec 1:3 (20:25, 24:26, 26:24, 20:25)
Skra Bełchatów – MOSiR Mysłowice 3:1 (21:25, 25:19, 25:22, 25:17)
Skra Bełchatów – KSZO Ostrowiec 1:3 (22:25, 19:25, 25:13, 17:25)
PLKS Pszczyna – MOSiR Mysłowice 1:3 (25:23, 19:25, 18:25, 18:25)
PLKS Pszczyna – Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 22:25, 19:25)
KSZO Ostrowiec – Sokół Chorzów 1:3 (25:18, 17:25, 15:25, 18:25)
Sokół Chorzów – MOSiR Mysłowice 3:0 (25:16, 25:21, 26:24).

Klasyfikacja: 1. Sokół Chorzów, 2. Skra Bełchatów, 3. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, 4. MOSiR Mysłowice, 5. PLKS Pszczyna.