Trzecie miejsce rajdowców z Wisły Wielkiej

23.04.2007, 16:46

Trzecie miejsce w swojej klasie (4) oraz 12. w klasyfikacji generalnej. Z takim wynikiem ukończyła I rundę Samochodowych Mistrzostw Tychów Kierowców Amatorów załoga Bepo Rally Team w składzie: Szymon Gola (kierowca) i Arkadiusz Porwoł (pilot). Rajdowcy z Wisły Wielkiej ścigali się oplem astrą.Organizatorzy imprezy (Automobilklub Ziemi Tyskiej) zaplanowali pięć przejazdów. Trzy odbyły się na Torze Testowym Fiata, dwa na targowisku w Tychach. - Trasa na torze była bardzo szybka. Odcinek na targowisku był zaś ciasny i niezbyt przyjazny dla kierowców. Wielu z nich zaliczyło otarcia felgami o krawężniki – opowiada Szymon Gola.Podczas tej imprezy załoga z Wisły Wielkiej po raz pierwszy jechała na oponach typu „slick”. Jak mówi Gola, w porównaniu do tradycyjnych opon, samochód zdecydowanie lepiej prowadzi się na zakrętach oraz przy hamowaniu.

Jeśli chodzi o sam start była to udana impreza dla naszych rajdowców. W klasie 4 zajęli trzecie miejsce (łączny czas pięciu prób:wyniósł 485,18s). Do zwycięskiej w tej grupie załogi Piotr Ilnicki-Wojciech Fuklin jadącą renault clio, wiślanie stracili 5,83s.

W klasyfikacji generalnej zajęli 12. pozycję (na ponad 70. startujących ekip), a do zwycięzców: Zbigniewa Matuszczyk-Katarzyna Bargiel, którzy ścigali się mitsubishi strata wyniosła 48,91s. (fot. Grzegorz Kowal)