Tenisiści ULKTS na początku sezonu

27.10.2006, 16:16

Wojewódzkim Turniejem Klasyfikacyjnym w Zawierciu zainaugurowali nowy sezon tenisiście stołowi ULKTS Pszczyna.

Spośród trzynastoosobowej reprezentacji pszczyńskiego klubu najlepiej spisał się Wojciech Janosz. Przed zawodami sklasyfikowany był wśród 88 zawodników na 52. miejscu. - W zawierciańskim turnieju udowodnił, że stać go na więcej i awansował na 18. lokatę – chwali podopiecznego trenera, Janusz Friebe. Równie dobrze zaprezentował się rówieśnik Janosza (awans o 13 oczek). Oprócz tej dwójki Friebe zadowolony jest także z postawy Marcina Myszora (awans o 28 miejsc) i Wojciecha Kloca (udany debiut – doszedł do czwartej rundy).Wśród kadetek najlepiej zaprezentowała się Paulina Pala, która w klasyfikacji ogólnej była sklasyfikowana... najniżej spośród pszczyńskich tenisistek. W czwartej rundzie przegrała dopiero z późniejszą finalistką. Dla Katarzyny Placek oraz Małgorzaty Falewicz udział w zawodach zakończył się szybciej niż spodziewałyby się zarówno one jak i sam trener.

- Może nie są to wyniki zachwycające, ale przypomnę, że nasi zawodnicy o wiele mniej czasu spędzają przy stołach niż rywale i nie są w stanie dorównać młodzieży szkolonej w pięciu ośrodkach mistrzostwa sportowego w naszym województwie – tłumaczy Friebe.

Bardzo dobrze zaprezentowali się pszczyńscy pingpongiści podczas drużynowych eliminacji wojewódzkich Pucharu PZPS. Wojciech Kloc i Mateusz Szuster okazali się zwycięzcami kategorii 1996 i młodsi. Turniej składał się z gier indywidualnych i deblowych. Młodzi pszczynianie tę pierwszą cześć zakończyli bez porażki, zaś w deblu tylko raz rywale okazali się lepsi. W ten sposób awansowali do półfinałów mistrzostw Polski UKS-ów, gdzie rywalizować będą z drużynami z województw: dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.

Do finału awansują tylko dwa zespoły. W Gliwicach, gdzie rozgrywano zawody wojewódzkie, piąte miejsce w grupie dzieci 1994/95 zajęła druga pszczyńska drużyna: Tomasz Pietruszka-Marcin Myszor.
Jedenastu reprezentantów ULKTS rywalizowało w Ligocie koło Czechowic-Dziedzic podczas tenisowego Turnieju Trzech Narodów. Tam ponownie sukcesy osiągali najmłodsi zawodnicy z Pszczyny. Wojciech Kloc był drugi, a Mateusz Szuster czwarty wśród żaków. Trzecie miejsce w żaczkach wywalczyła Martyna Morkisz, a czwarta wśród juniorek była Dominika Friebe.

Treningi odbywają się w poniedziałki i czwartki (godz. 15:30 w SP 1), oraz wtorki i piątki (godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 1 – grupa zaawansowana).

ULKTS ma także nowe władze. Na fotel prezesa ponownie został wybrany Zbigniew Jacek. Sekretarzem został Friebe, natomiast członkami Zarządu: Grzegorz Ochodek, Andrzej Baborski oraz Tadeusz Szuster.

Źródło: Gazeta Pszczyńska

rin

T G+ F

Zobacz także

Inauguracja na początku sierpnia
Inauguracja na początku sierpnia
ULKTS trzeci u siebie
ULKTS trzeci u siebie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18