Studzionka żyje kolarstwem

08.10.2007, 15:19

Pod patronatem portalu Infopres

II Kryterium Uliczne w Studzionce przeszło do historii. Zgodnie z zapowiedziami na starcie pojawili się kolarze z całego Śląska.

Nie zabrakło także przedstawicieli kolarskich grup m.in. z Łodzi, Nysy, Wielunia oraz czeskich miast: Orlovej i Frydka-Mistka.Na trasie zaprezentowali się także kolarze gospodarzy – LK UKS Pszczyna. Przetrzebieni chorobami podopieczni trenera Klaudiusza Migdoła co prawda na podium nie wchodzili, ale zanotowali także wartościowe wyniki.

Jakub Foltyn był czwarty w juniorach młodszych. W tej samej grupie 9. miejsce zajął też Paweł Zok. Świetnie z młodzikach wypadł Rafał Król który uplasował się na 6. pozycji. To właśnie do niego trafił Puchar Dyrektora Gimnazjum w Studzionce, który był nagrodą dla najlepszego kolarza LKUKS w tym sezonie. Do najlepszych kolarzy kryterium w Studzionce trafiały z kolei Puchary Starosty Pszczyńskiego oraz Burmistrza Pszczyny.

Teraz, z pełną świadomością, można powiedzieć, że Studzionka żyje kolarstwem. Organizatorzy mogli liczyć zarówno na pomoc w przygotowaniu imprezy (m.in. miejscowa OSP pomagała zabezpieczać trasę), jak i doping na trasie dla zawodników. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Wyniki II Kryterium
Młodzicy:

1. Mariusz Panasiuk (LKS Knauff Kleszczów), 2. Marcin Osiewicz (LKS Knauff Kleszczów), 3. Kacper Gronkiewicz (Kolejarz Jura), 6. Rafał Król (LK UKS Pszczyna), 13. Mateusz Palowski (LU UKS), 15. Bartłomiej Szczepanowski (LK UKS), 23. Leszek Magiera (LK UKS), 26. Leszek Janosz (LK UKS). Spośród zawodników LK UKS wyścigu nie ukończyli: Szymon Fuchs, Michał Rygiel.

Juniorzy młodsi:
1.Damian Drozdowski (KS Społem Łódź), 2. Damian Kotyla (Pajęczno), 3. Tomasz Lenera (Pajęczno), 4. Jakub Foltyn (LK UKS), 9. Paweł Zok (LK UKS). Spośród zawodników LK UKS wyścigu nie ukończył: Patryk Falski.