(fot. UM)

Studzionka najpiękniejsza w województwie śląskim, Rudołtowice z najlepszą stroną internetową

Pszczyna21.10.2020, 11:51

W październiku Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs Piękna Wieś Województwa Śląskiego. Wśród wygranych znalazły się dwa sołectwa z Gminy Pszczyna.

W kategorii najpiękniejsza wieś województwa śląskiego I miejsce i nagrodę w wysokości 27 000 zł zdobyła Studzionka (II miejsce - Kozy, III miejsce - Bycina). Z kolei Rudołtowice zajęły I miejsce w kategorii najlepsza strona internetowa sołectwa i za to wyróżnienie otrzymały 2 000 zł (II miejsce - Kleszczów, III miejsce - Rogoźnik).

- To wspaniała informacja. Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Studzionka to piękne sołectwo, a wręcz - jak zadecydowało jury konkursu, najpiękniejsze w całym województwie. Dzięki wielkiej aktywności mieszkańców Studzionka cały czas się zmienia, rozwija, a jednocześnie zachowuje swój unikalny, sielski charakter - powiedział po ogłoszenu wyników sołtys Studzionki Ireneusz Gruszka. -  Żyjąc w Studzionce, staramy się pamiętać o naszych korzeniach i początkach naszej Małej Ojczyzny. Stale odkrywamy historię naszych przodków i miejsce ich życia - dodał.

Gratulacje mieszkańcom Studzionki  i Rudołtowic złożył burmistrz. - Ziemia pszczyńska to wspaniały region i jestem dumny, że w takich plebiscytach jest ona również dostrzegana. Nasze sołectwa są doskonałą wizytówką gminy Pszczyna. Cieszę się, że z powodzeniem biorą one udział w podobnych konkursach. Serdecznie gratuluję mieszkańcom i sołtysom - powiedział Dariusz Skrobol.

Celem konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego" jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego.

Coroczny konkurs promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców wsi.

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach:

- Najpiękniejsza wieś
- Najpiękniejsza zagroda wiejska
- Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi
- Najlepsza strona internetowa sołectwa
- Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie udziału przez gminę. O wyborze najlepszych rozwiązań zadecyduje komisja, która wizytuje gminy i gospodarstwa.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Wręczono nagrody dla pięknych wsi z gminy Pszczyna
Wręczono nagrody dla pięknych wsi z gminy Pszczyna
Na Starej Wsi już nie chcą sołectwa
Na Starej Wsi już nie chcą sołectwa
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18