Sportowa sobota-wygrana Łąki i PLKS Pszczyna

19.11.2005, 20:52

Sportowa sobota

Wygrana LKS-u Łąka z Pasjonatem

W zimowej scenerii zakończyli tegoroczne występy w IV lidze piłkarze LKS Łąka. W rozgrywanej awansem z rundy wiosennej 18 kolejki "Zieloni" pokonali Pasjonat Dankowice 3:1 (1:0). W pierwszej połowie prowadzenie dla podopiecznych Bronisława Loski zapewnił Piotr Maroszek. Druga część meczu nie zaczęłą się zbyt optymistycznie. W 50 minucie stan meczu wyrównał Rafał Stawowczyk. Przełomowym momentem meczu było wyrzucienie z boiska Damiana Pokusy. Od tego momentu przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Okazji jednak nie potrafili wykorzystać Maroszek, Adam Mateja i Dominik Pławecki. Zwycięskie bramki padły w samej końcówce meczu. Najpierw Mateja z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki...biodrem, a wynik ustalił Adam Maślorz po znakomitej kontrze Piotra Maroszka. Dzięki temu zwycięswtu piłkarze LKS-u Łąka mają na swoim koncie 18 punktów. - To był dobry rok - tak podsumował tegoroczne wyniki trener łaczan, Bronisław Loska.

Wygrwa też PLKS Pszczyna

Niepokonany w tegorocznych rozgrywkach siatkarskiej II ligi kobiet jest PLKS Pszczyna. Kolejnym rywalem odprawionym z kwitkiem został MKS Zawiercie. Pszczynianki wygrały na wyjeździe 3:0 (25:22, 25:23, 25:16) i pewnie przewodzą tabeli. - Wygrana według planu - tak określił to spotkanie trener PLKS, Paweł Wrzeszcz. - Dwa pierwsze sety wygraliśmy po walce, trzeci już zdecydowanie. Najważniejsze jednak jest kolejne zwycięstwo za trzy punkty - dodał szkoleniowiec. Następnym rywalem PLKS-u będzie MKS Wodzisław, czyli były klub Natalii Tomaszewskiej i Sabiny Wilczek (obecnie w PLKS-ie).

Grali tenisiści stołowi

W Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie rozegrany został drugi turniej Grand Prix Pszczyny w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt o współzawodnictwo indywidualne i szkolne. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Martyna Morkisz i Łukasz Derlich (dzieci z klasy IV i młodsze), Paulina Kania i Kamil Derlich (klasy V-VI), Dominika Friebe i Tomasz Placek (gimnazjum). W turnieju wspomnień, czyli trunieju mężczyzn powyżej 45 lat najlepszy okazał się Krystian Komraus. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się 28 stycznia.