Sportowa niedziela-koniec PALFu, Futsal gromi

20.11.2005, 19:09

Sportowa niedziela

Koniec rundy jesiennej w PALF-ie

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Futsalu. Nie chodzi tutaj o rozgrywki piłki halowej, tylko o piłkarską ligę rozgrywaną na asfalcie. Ostatnia kolejka rozgrywana w niskiej temperaturze nie zamroziła jednak snajperów. Łącznie w siedmiu meczach padło 52 goli. Spotkanie pomiędzy OKS Merkury II a Żubrami poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób zawodnicy obu drużyn uczcili pamięć tragicznie zmarłego brata bramkarza OKS Merkury, Krzysztofa Wiktorczyka. Po rundzie jesiennej bezapelacyjnym liderem jest Instalbud, który w 13 meczach odnióśł 13 zwycięstw. Na drugiej pozycji znajduje się The Poligoners, który tylko dzięki wygranej w bezpośrednim meczu, wyprzedza ATS Jakub (oba zespoły po 27 punktów). Liderem strzelców jest Tomasz Wala (Instalbud), autor 36 goli. W klasyfikacji fair play na prowadzeniu znajdują sie drużyny Instalbudu i OKS Merkury II. Wyniki 13 kolejki: ATS Jakub - Termex 7:5, Piasek - Fa-Kt 2:8, Szybkie Banany - Instalbud 3:6, Komet - Mieszko 2:5, Relaks - Prodrex 2:1, Rutgers - Poligoners 1:3.

Wysoka wygrana Futsalu Pawłowice

Pierwsze zwycięstwo w swojej hali odnieśli wreszcie gracze GKS Futsal Pawłowice. W meczu 6 kolejki II ligi halowej rozgromili oni Rodakowskiego Tychy 15:1! Już do przerwy pawłowiczanie prowadzili 8:0. Łupem bramkowym podzielili się: Adam Brzyszkowski (4 gole), Ireneusz Zieliński (4), Mirosław Banasik (3), Adrian Meredyk (2), Artur Herman oraz Radosław Borowski. To drugie zwycięswto Futsalu w tegorocznych rozgrywkach. Dzięki temu awansowali oni na siódmą pozycje w tabeli.

Początek w SALF-ie i Lidze Oldbojów

Zainaugurowano rozgrywki w Suszeckiej Amatorskiej Lidze Futsalu oraz Suszeckiej Lidze Piłki Nożnej Halowej Oldbojów. W pierwszej, rozgrywanej na raty, kolejce SALF-u Instalbud pokonał Fa-Kt 11:0, natomiast Kryry zwyciężyli The Blues 4:1. Pięć pozostałych spotkań pierwszej kolejki zostanie rozegrane w przyszłą niedzielę.