fot.Sabina Bartecka

Sołtys Pawłowic, Grzegorz Cyrulik wybrany na 3 kadencję

Pawłowice28.01.2020, 19:16

27 stycznia odbyło się w Pawłowicach pierwsze ze sprawozdawczych zebrań wiejskich. Zebranie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Upływająca kadencja sołtysa Grzegorza Cyrulika i Rady Sołeckiej wymagała przeprowadzenia kolejnych wyborów.

Wójt Franciszek Dziendziel przedstawił sprawozdanie z działalności gminy w sołectwie Pawłowice, wspominając o działaniach zaplanowanych na rok 2020. Kończący kadencję sołtys Grzegorz Cyrulik oraz Komisja Rewizyjna przedstawili swoje sprawozdania. Po nich przeprowadzono  wybory sołtysa i rady sołeckiej na kadencję 2020-2024.

Grzegorz Cyrulik był jedynym kandydatem na sołtysa. Mieszkańcy oddali na niego 70 głosów, potwierdzając wybór na trzecią już kadencję. W skład Rady Sołeckiej Pawłowic weszli: Michał Brandys, Sylwia Janecka, Czesław Kukla, Danuta Nowak, Janusz Nowak, Tadeusz Sereta, Teresa Stachurska. W Komisji Rewizyjnej znaleźli się: Henryk Klepek, Tadeusz Lebioda i Ireneusz Zalasa.

Na ręce nowej Rady Sołeckiej i sołtysa wójt złożył dokument z planami na 2020 rok dotyczącymi Pawłowic, które znalazły się w projekcie budżetu gminy. Lista zadań jest dostępna na stronie urzędu gminy. Lista będzie modyfikowana w zależności od wpływów do budżetu.

 (UG Pawłowice)

 

Reklama

ar

T G+ F

Zobacz także

Studzienice: wybory sołtysa
Studzienice: wybory sołtysa
Piasek: wybory sołtysa
Piasek: wybory sołtysa
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Zamknięto mostek na Pszczynce
Zamknięto mostek na Pszczynce
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19