"Skrzydlate świnie" w Cinema City

04.11.2010, 13:41

Artykuł sponsorowany

W czwartek, 4 listopada br., we wszystkich kinach Cinema City odbędą się specjalne przedpremierowe pokazy filmu „Skrzydlate świnie”. To niezwykle ciekawy, rozrywkowy i inteligentny obraz utalentowanej reżyserki młodego pokolenia – Anny Kazejak. Wspaniałe polskie kino, po którym nikt nie pozostanie obojętny.


„Skrzydlate świnie” to historia grupy przyjaciół, których dzieli sytuacja życiowa, lecz łączy wspólna pasja – zamiłowanie do piłki nożnej. Jednak film bynajmniej nie jest o futbolu. To obraz o honorze, o pasji i przede wszystkim o miłości, ale okraszony wysmakowanym poczuciem humoru, co nadaje mu niepowtarzalny wymiar.

W rolę głównego bohatera – Oskara – wcielił się Paweł Małaszyński, którego obecnie możemy oglądać w licznych produkcjach. Najznamienitsze pozycje w dorobku Małaszyńskiego to rola Piotra w „Katyniu” Andrzeja Wajdy i kreacja Karolka w filmie „Ciacho” Patryka Vegi, za które aktor otrzymał nominacje do nagrody Złotej Kaczki.

Solidna rola przypadła też wokaliście łódzkiego zespołu rockowego COMA – Piotrowi Roguckiemu, wcielającemu się w postać Mariusza, brata Oskara. Ten utalentowany artysta o niepowtarzalnej barwie głosu już nie raz występował w produkcjach filmowych – na swoim koncie ma między innymi role w „Oficerach” i „Czasie honoru”. Występuje w TR Warszawa (dawniej Teatr Rozmaitości). Grał w spektaklach „Zaryzykuj wszystko”, „Giovanni” i „2007: Macbeth”.

W filmie „Skrzydlate świnie” zobaczymy również Cezarego Pazurę i Andrzeja Grabowskiego, którzy już wielokrotnie dali pokaz fenomenalnego warsztatu aktorskiego, i których chyba każdy fan kina dobrze zna i wysoce ceni. A obok tych genialnych polskich aktorów zobaczymy Bartka Firleta – fantastycznie zapowiadającego się aktora, którego genialną grę można było zobaczyć w „Wojnie polsko-ruskiej”.
„Skrzydlate świnie” to przede wszystkim film o dojrzewaniu. O przewartościowaniu swojego życia, gdy kończy się jeden, a zaczyna kolejny etap. O próbie pogodzenia pasji z prozą codziennego życia. Ale to także film o wierności, a co za tym idzie i zdradzie, oraz o sile przyjaźni. To mądry i wyważony film, który zdecydowanie warto zobaczyć.

„Skrzydlate świnie” przedpremierowo we wszystkich kinach Cinema City już 4 listopada. Tej pozycji w repertuarze nie wolno przegapić!


Cinema City Bielsko Biała (Gemini Park)

ul. Leszczyńskiego 20
Bielsko-Biała
Email: bielsko-biala@cinema-city.pl

Rezerwacja: (33) 485-39-39

akm

T G+ F

Zobacz także

Cinema City wybrała MasterImage 3D
Cinema City wybrała MasterImage 3D
KONKURS! Mamy zaproszenia na
KONKURS! Mamy zaproszenia na "Skrzydlate świnie"!
Zmiany w organizacji pracy biblioteki w Pszczynie
Zmiany w organizacji pracy biblioteki w Pszczynie
Zakończyły się odbiory robót w pawłowickim przedszkolu
Zakończyły się odbiory robót w pawłowickim przedszkolu
Środki ochrony i dezynfekcyjne dla pszczyńskich przychodni
Środki ochrony i dezynfekcyjne dla pszczyńskich przychodni
Gmina Pszczyna przekazała działkę pod budowę drogi
Gmina Pszczyna przekazała działkę pod budowę drogi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18