Siatkówka plażowa w Pszczynie...

17.07.2006, 15:51

Wicemistrz Europy zagrał w Ośrodku nad Dokawą.W akcji Michał Potera i Mariusz Prudel - zwycięzcy turnieju w Pszczynie.

Szósty turniej mężczyzn z cyklu IV Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska w siatkówce plażowej odbył się w pszczyńskim Ośrodku nad Dokawą. Tym razem organizatorem zawodów był MORiS Pszczyna. Wzięło w nim udział 14 par,w  tym trzykrotni zwycięzcy całego cyklu: Sebastian Żarłok i Marek Pyzik z Jastrzębia oraz aktualny młodzieżowy wicemistrz Europy, Mariusz Prudel z Rybnika. 20-latek w Pszczynie zagrał w parze z finalistą mistrzostw Polski juniorów, Michałem Poterą.

Każde inne rozstrzygnięcie jak zwycięstwo siatkarzy z Rybnika byłoby wręcz sensacyjną. Ostatecznie Prudel-Potara (na zdjęciu, fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska) zwyciężyli w Pszczynie, ale w meczu finałowym potrzeba było trzech setów, żeby wyłonić triumfatorów. W finale wygrali 2:1 z potrójnymi zwycięzcami mistrzostw, czyli parą Żarłok-Pyzik.

Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek o trzecie miejsce w turnieju pomiędzy kolejnymi drużynami z Jastrzębia: Adrian Stebel-Sebastian Marczyński oraz Grzegorz Balcarek-Sławomir Kowalczyk. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął prowadzący w klasyfikacji ogólnej duet: Stebel-Marczyński.

Spośród pszczyńskich zawodników startujących w IV Regionalnych Mistrzostwach Miast Śląska najlepiej radzi sobie para: Błażej Jany-Jarosław Płachno. Siatkarze statowali w inauguracyjnych zawodach (w Pszczynie), Suszcu, Knurowie oraz - wczoraj – znowu w Pszczynie. – Poza naszym ostatnim turniejem (szybkie odpadnięcie z turnieju – przyp.red.), to we wszytkich graliśmy dobrze. Najsilniej obsadzony był turniej w Knurowie. Grały tam 24 pary, a my zajęliśmy miejsca 7-8. Planujemy udział w jeszcze jednym, może dwóch zawodach i wtedy zagramy w turnieju finałowym, który odbędzie się w Pawłowicach. Teraz zagraliśmy słabiej, bo od miesiąca nie mieliśmy wspólnych treningów – powiedział nam Jany.

Teraz siatkarska karawna przenosi się do Niedobczyc.

 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01

Infopres

T G+ F

Zobacz także

Turniej siatkówki plażowej w Goczałkowicach
Turniej siatkówki plażowej w Goczałkowicach
Siatkówka plażowa nad Dokawą
Siatkówka plażowa nad Dokawą
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18