Siatkarki z Pszczyny zasiadły w fotelu lidera!

17.11.2008, 12:27

Mimo że od początku sezonu siatkarki PLKS–u Pszczyna zwyciężały w każdym meczu za trzy punkty, w tabeli 2 grupy II ligi zajmowały drugie miejsce.

Na czele klasyfikacji znajdowała się Olimpia Jawor, która miała rozegrany jeden mecz więcej niż siatkarki z Pszczyny.

W sobotę pszczynianki pokonały w hali POSiR MCKiS Jaworzono 3:1 (25:22, 25:15, 19:25, 24:15), Olimpia pauzowała i podopieczne Jarosława Boydsa wyprzedziły o dwa punkty zespół z Jawora!
W meczu z zespołem z Jaworzna w podstawowym składzie naszego zespołu wyszła Ewelina Menducka, która na pozycji środkowej zastąpiła Annę Gwiżdż – poprzedni tydzień przeleżała w łóżku z anginą. Pszczynianki mecz z Jaworznem rozpoczęły zgodnie z oczekiwaniami – od prowadzenia 8:3. Później przewaga stopniała do jednego punktu, ale szybko udało się gospodyniom osiągnąć pięciopunktową przewagę. Mocno atakowała w tym momencie Magdalena Łebkowska. Piłkę setową pszczynianki miały już przy stanie 24:19, ale set zakończył się wynikiem 25:22.

W drugiej partii nasze siatkarki szybko osiągnęły przewagę. Świetne akcje miała szczególnie Agnieszka Buzała, która zdobyła dwa punkty z rzędu (atak i zagrywka) i wyprowadziła zespół na prowadzenie 9:5.. PLKS wygrał tę część meczu do 15.

Wydawało się, że trzeci set będzie ostatnim w sobotni wieczór, ale przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 4:0, później było 7:1, 12:4, 13:8, 19:11,... PLKS starał się odrabiać starty, ale za każdym razem kiedy udało się dojść rywalki z Jaworzna na 3–4 punkty, te momentalnie powiększały przewagę. Ostatecznie wygrały do 19.

Podrażnione takim faktem gospodynie powetowały sobie te starty w czwartej odsłonie. Na początku MCKiS prowadził jeszcze 6:4, ale był to ostatni taki obraz w tym meczu. W polu zagrywki pojawiła się Łebkowska i za chwilę było 8:6. Do staniu 12:11 walka odbywała się punkt za punkt, ale od tego momentu siatkarki z Pszczyny wyraźnie przyspieszyły i wygrały czwarty set do 15, a cały mecz 3:1.

W następną sobotę (22.XII) na zakończenie serii trzech spotkań w hali POSiR, PLKS będzie podejmować BKS II Bielsko–Biała. Mecz tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 18.00.

PLKS Pszczyna – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:22, 25:15, 19:25, 25:15)
PLKS: Izabela Placek, Ewelina Menducka, Agnieszka Mitręga, Agnieszka Buzała, Joanna Markiel, Magdalena Łebkowska, Magdalena Kosiarska (libero) oraz Dorota Waluszczyk, Maria Haratyk, Anna Gwiżdż, Karolina Szlęzak. Trener: Jarosław Bodys

MCKiS: Anna Piątek, Ewelina Soćko, Katarzyna Pagacz, Karolina Sawaniewicz, Agnieszka Lipka, Katarzyna Bajorek, Aleksandra Recheta (libero) oraz Izabela Knapik, Karolina Kuryło, Magdalena Zawiślak. Trener: Krzysztof Zabielny.