fot. POSIR

Pszczyńskie siatkarki w półfinale Mistrzostw Śląska

Pszczyna27.01.2020, 15:29

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna awansowały do półfinałów Mistrzostw Śląska Kadetek. Podopieczne Agnieszki Szczypki-Wojciech znalazły się w gronie ośmiu najlepszych zespołów na Śląsku.

Dzięki awansowi do półfinału pszczynianki zagrają w jednym z dwóch turniejów z udziałem najlepszych drużyn na Śląsku. Gospodarzem pierwszego będzie MKS Dąbrowa Górnicza, zaś drugiego BKS Stal Bielsko-Biała. O przydziale kolejnych trzech drużyn do konkretnego turnieju zadecyduje losowanie. Półfinał Mistrzostw Śląska Kadetek zostanie rozegrany w dniach 3-5 lutego.

Awans do półfinału pszczyńskie siatkarki zawdzięczają II miejscu, które wywalczyły podczas ćwierćfinałowego turnieju w Wodzisławiu Śląskim. Oprócz drużyny z Pszczyny i gospodyń - Zorzy Wodzisław Śląski, w zmaganiach brały udział Częstochowianka i CFiK Klima Będzin.

W pierwszym meczu siatkarki UKS Centrum uległy 1:3 Częstochowiance (13:25, 25:16, 20:25, 20:25). Drugim rywalem miał być CFiK Klima Będzin. Na cztery godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania okazało się, że zespół z Będzina nie zbierze składu i wycofuje się z dalszych gier, oddając mecze walkowerem.

Decydujące o awansie spotkanie pszczynianki miały zagrać z Zorzą Wodzisław Śląski, która po wygranej 3:0 w pierwszym dniu z Będzinem, drugiego dnia przegrała 1:3 z Częstochowianką. Pszczynianki mimo początkowych problemów, w dalszych częściach setów osiągały zdecydowaną przewagę i zwyciężyły 3:0 (25:21, 25:13, 25:12). Turniej wygrała Częstochowianka, ale awans uzyskały również nasze zawodniczki.

W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska Kadetek rywalizowało 35 drużyn. We wcześniejszych etapach pszczynianki wygrały swoją grupę w I etapie (siedem wygranych w ośmiu meczach), zaś w 1/8 finału zajęły 2. miejsce (dwie wygrane w trzech meczach). Teraz do swoich sukcesów dołożyły 2. miejsce w turnieju ćwierćfinałowym.

(źródło: POSiR)

Reklama

ar

T G+ F

Zobacz także

Turyści, entuzjaści gór, społecznicy. UKST
Turyści, entuzjaści gór, społecznicy. UKST "Diablak" nie tylko dla uczniów
Zmiana terminu Mistrzostw Śląska
Zmiana terminu Mistrzostw Śląska
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Kto zostanie „Uskrzydlonym”?
Kto zostanie „Uskrzydlonym”?
Remigiusz Rączka gotował w pszczyńskim Skansenie
Remigiusz Rączka gotował w pszczyńskim Skansenie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19