Sentymenty i "Piosenki z Kabaretu Starszych Panów"

10.03.2008, 15:57

Pszczyna

Za nami czwarte już „Sentymenty”, czyli Konkurs Piosenki Poetyckiej organizowany przez Pszczyńskie Centrum Kultury. W tym roku uczestników było sporo, bo 27 solistów i 12 zespołów.


Co ciekawe, na 39 wykonawców ani jedna piosenka się nie powtórzyła. - Poziom był naprawdę bardzo wysoki i żal, że nie mogliśmy przyznać więcej nagród, choć ciągle się zdarza, że wybrana piosenka nie jest adekwatna do wieku emocjonalnego wykonawcy – mówi Barbara Broda – Malon, która wraz z Wojciechem Barczyńskim Katarzyną Machnik i Klaudyną Dudek zasiadła w jury.
Drugiego miejsca nie przyznano. Trzecie (i nagrodę pieniężną) wyśpiewały ex aequo Kamila Ciupek (Zespół Szkół nr 8 w Żorach) i Agnieszka Latusek (Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach). Pierwsze miejsce i statuetkę autorstwa Jerzego Beceli przyznano zespołowi „Za kątkiem” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku.

Koncert laureatów był wstępem do prawdziwej uczty jazzowo-swingowej. Na scenie w sali widowiskowej PCK zaprezentowały się prawdziwe gwiazdy: Joanna Trzepiecińska i Zbigniew Zamachowski, a także „Straszni Panowie Trzej”, a raczej dwóch panów i jedna pani: Agnieszka Wilczyńska (wokal), Andrzej Jagodziński (fortepian) i Andrzej Łukasik (kontrabas). Wspaniałe wykonanie piosenek z Kabaretu Starszych Panów było rewelacyjnym zwieńczeniem poetyckich Sentymentów.

agw

T G+ F

1

1
1
1
1

Zobacz także

Weź udział w konkursie piosenki
Weź udział w konkursie piosenki "Sentymenty"
Ogłoszenie wyników Konkursu Piosenki Poetyckiej
Ogłoszenie wyników Konkursu Piosenki Poetyckiej "Sentymenty"
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18