SALF: Męczarnia Jakuba

18.12.2006, 12:25

Drużyna, która stawia się na meczu futsalu w czterech nie powinna mieć najmniejszych szans na nawiązanie równorzędnej walki z zespołem, który dysponuje szerokim składem. Piłka jest jednak bardzo nieprzewidywalną grą, dlatego teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.

Udowodnił to pojedynek trzeciej kolejki Suszeckiej Amatorskiej Lidze Futsalu pomiędzy GKS Futsal Pawłowice a ATS Jakub Pszczyna. Pawłowiczanie przyjechali na to spotkanie tylko w czterech i przez pełne 40 minut musieli się przeciwstawić rywalom.

„Jakubom” ciężko było rozbić mądrze grających w obronie piłkarzy z Pawłowic, a ci z kolei szybkimi kontrami raz po raz sieli zamęt pod bramką pszczynian. Taki sceniariusz przybrało całe te spotkanie. Ostatecznie porażka Futsalu 3:5 wstydu im nie przynosi.

Swoją drogą jednak dziwne jest podejście do gry w SALF-ie piłkarzy pierwszej drużyny Futsalu. Zespół, który jeszcze nie tak dawno grał w II lidze ogólnopolskiej w trzech meczach nie zdobył nawet punktu. Co więcej, w meczu z ATS Jakub przegranymi byli już na samym początku. Pojawia się więc pytanie, po co do suszeckich zmagań wystawiali dwie drużyny, skoro teraz nie potrafią zebrać piątki, którzy poważnie będzie traktować swoje zobowiązania.

Rozgrywana przez trzy dni trzecia kolejka jak zwykle obfitowała w bramki. Praktycznie w każdym następnym meczu padało ich coraz więcej. Faworyci wygrywali swoje mecze, aplikując rywalom nawet kilkanaście goli. W tej serii spotkań dwóch zawodników zdobyło w swoich meczach po pięć goli (Maciej Grygier – Cadi Car i Janusz Czernecki – Elektrownia Łaziska). Liderem klasyfikacji strzelców jest jednak Piotr Ksiądz z Kryry (11 trafień).

Na czele tabeli znajdują się dwie drużyny z kompletem wygranych: Cadi Car i Kryry.

Komplet wyników II kolejki:
awansem: Hotel Imperium – GKS Futsal II Pawłowice 2:2 (0:0)


TS II Suszec – Jankowice 1:6 (1:1)
Gole: Wojciech Witoszek (TS II) oraz Andrzej Żupa (4), Marek Błażyca, Wojciech Bałuch (Jankowice)

Banany/Termex – Mieszko 5:6 (3:5)
Gole: Mateusz Kania (2), Sebastian Musiolik, Błażej Jaromin, Sławomir Jurczyk (Banany/Termex) oraz Bartosz Maszudziński (4), Paweł Piszczek (2, Mieszko)

GKS Futsal – ATS Jakub 3:5 (1:2)
Gole: Artur Herman (2), Marcin Bienioszek (Futsal) oraz Łukasz Ścigała (2), Ireneusz Tomża (2), Szymon Miczek (Jakub)

The Blues – Elektrownia Łaziska 3:9 (0:4)
Gole: Rafał Biela, Michał Kontny, Jacek Sławicki (The Blues) oraz Janusz Czernecki (5), Krzysztof Kurasz (2), Tomasz Zastwany (2, Elektrownia)

Mizerów – Kryry 1:9 (0:2)
Gole: Zbigniew Kozber (Mizerów) oraz Paweł Pusetlnik (2), Piotr Ksiądz (2), Grzegorz Oslislok (2), Zbigniew Kudła, Karol Siuta, Andrzej Błażyca (Kryry)

Pędzące Imadła – Cadi Car 3:14 (2:3)
Gole: Marcin Pęszor, Szymon Skwarek, Dariusz Kurcius (Imadła) oraz Maciej Grygier (5), Mateusz Żemła (4), Józef Bałuch (2), Marcin Dudziak (2), Tomasz Paszek (Cadi Car).

rin

T G+ F

Zobacz także

Prezentacja szlaku św. Jakuba - wykład
Prezentacja szlaku św. Jakuba - wykład
Musical Jakuba Pieczki:
Musical Jakuba Pieczki: "5"
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18