Rozwiń skrzydła! Trwa rekrutacja do projektu

Miedźna22.07.2020, 10:47

Fundacja Puk Puk z Woli prowadzi nabór do projektu "Rozwiń Skrzydła" finansowanego ze środków Fundacji BGK w ramach realizacji programu "Skrzydła dla mamy".

Celem projektu jest budowanie poczucia własnej wartości, pewności siebie oraz podniesienie kompetencji związanych z powrotem na rynek pracy przez 20 kobiet, aktualnie nieaktywnych zawodowo z powodu sprawowania opieki nad małymi dziećmi.

W ramach projektu przewidziano warsztaty dla dwóch 10 os. grup:

–“Kobieta w biznesie” 3 bloki tematyczne: „Autoprezentacja”, “Jak dzielić macierzyństwo z pracą zawodową” oraz “Sztuka stawiania granic w biznesie” (m.in. Jak skutecznie stawiać granice? Jak radzić sobie z dyskryminacją?); prowadząca: Psycholożka/Coach

–“W zdrowym ciele, zdrowy duch”: ciąża, poród wraz z połogiem oraz pierwsze miesiące macierzyństwa to okres bardzo trudny pod względem fizycznym oraz fizjologicznym dla kobiety. Podczas warsztatów uczestniczki dowiedzą się jak dbać o swoją sprawność fizyczną oraz jak wdrożyć do codziennego życia zachowania z zakresu profilaktyki uroginekologicznej (obniżenie statyki dna miednicy, nietrzymanie moczu); prowadząca: Fizjoterapeutka/Terapeutka uroginekologiczną

–“Jestem piękna i pewna siebie!”: uczestniczki dowiedzą się jak w praktyce każda z nich może pozytywnie wpłynąć na swój wygląd (zwiększenie poczucia własnej wartości oraz pewności siebie), który uległ diametralnej zmianie po ciąży i porodzie. W programie relaksacja, muzyko i aromaterapia.

–“Kreatywność do usług”, 2 bloki temat. “Rozwój kreatywności” oraz “Kreatywne poszukiwania” (m.in. onlinowe platformy samodoskonalenia, gdzie i jak szukać ofert pracy, dobre CV i list motywacyjny)

–“Powrót do biznesu” warsztaty przedsiębiorczości (m.in. zakładanie własnej działalności, UP, możliwości pozyskania finansowania).

Osobami uprawnionymi do udziału w rekrutacji są kobiety zamieszkałe na terenie gminy Miedźna, aktualne przebywające na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, a także kobiety bezrobotne sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 3. Na czas udziału w warsztatach zapewniamy uczestniczkom opiekę nad dziećmi, które ukończyły 6 miesiąc życia. Młodsze dziecko uczestniczka może zabrać ze sobą na zajęcia teoretyczne w chuście lub nosidle. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 20 kobiet (2 grupy 10 os.). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji TUTAJ.

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Portret mamy
Portret mamy
Mamy starostę!
Mamy starostę!
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu
Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu
Gmina przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów
Gmina przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18