Raport ligowy: Wira odchodzi z Piasku

02.10.2006, 15:41

Mimo zwycięstwa Czarnych Piasek nad Orłem Mokre 2:1 z posadą trenera beniaminka okręgówki żegna się Albin Wira. Były szkoleniowiec m.in. kobiecej reprezentacji Polski został właśnie nowym-starym trenerem GKS-u Tychy.

Zastąpi tam Dariusza Grzesika, który podał się do dymisji pod ostatniej porażce swojego zespołu w Rudzie Śląskiej ze Slavią (0:1). Co ciekawe Grzesik dwa lata temu obejmował zespół z Tychów po... Albinie Wirze.

Jak udało nam się ustalić, teraz trenerem ma zostać Rafał Oprzondek. Piłkarz aktualnie jest kontuzjowany i na pewno w tym roku nie zagra.Najbardziej doświadczony piłkarz Czarnych ma za sobą 110 występów w ekstraklasie (w barwach: Stali Mielec, Sokoła Tychy oraz Ruchu Radzionków). Doświadczenia trenerskie zbierał natomiast m.in. w Leśniku Kobiór.

Wygraną z Orlem Mokre, Czarni przełamali natomiast serię trzech porażek z rzędu.

Swój stadion odczarowali wreszcie piłkarze Nadwiślana Góra. Po dwóch domowych porażkach z rzędu i ostatniej w Suszcu, podopieczni Mirosława Wowry wygrali z trzecią drużyną przed 10 kolejką, GTS Bojszowy.Sporą niespodziankę sprawili futboliści Krupińskiego Suszec. Drużyna, która po dziewięciu kolejkach miała na koncie tylko siedem punktów, może sobie dopisać kolejne „oczko” za remis na boisku lidera rozgrywek – Gwarka Ornontowice! W poprzedniej kolejce gracze Arkadiusza Lazara zgarnęli całą pulę w pojedynku z Nadwiślanem. Teraz punkt w Ornontowicach. W końcu dla Krupińskiego zaświeciło słońce.

Dla Krupińskiego zaświeciło, a dla Sokoła Wola jakby gaśnie. Po wspaniałej serii spotkań, gdzie wolanie otwierali tabelę „okręgówki”. Potem przyszła pauza, która skutecznie zastopowała rozpędzonego Sokoła. W 10 kolejce podopieczni Mirosława Madei przegrali w Mikołowie z AKS-em. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Czarni Piasek – Orzeł Mokre 2:1 (1:0)
Gole dla Czarnych: Janusz Zdunek, Błażej Gad

Nadiwślan Góra – GTS Bojszowy 3:1 (2:0)
Gole dla Nadiwślana: Rafał Dąbrowski (2), Jerzy Dadok

Gwarek Ornontowice – Krupiński Suszec 2:2 (1:0)
Gole dla Krupińskiego: Marcin Syposz, Michał Bienioszek

AKS Mikołów – Sokół Wola 3:1 (1:0)
Gol dla Sokoła: Mariusz Piekorz.

rin

T G+ F

1

1

Zobacz także

Raport ligowy: Passa trwa
Raport ligowy: Passa trwa
Raport ligowy: Miły prezent
Raport ligowy: Miły prezent
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18