Radość w Kobiórze, żałoba w Goczałkowicach

23.06.2008, 11:58

LKS Goczałkowice ten sezon w klasie A nie zaliczą do udanych. Ostatni mecz zakończył się jednak zwycięstwem, ale mimo to nikt nie miał powodów do radości. W ubiegłym tygodniu do klubu dotarła smutna informacja o tragicznej śmierci Dariusza Bartasa, bramkarza LKS-u.

Zwycięstwo 4:2 goczałkowickiego zespołu nad LKS-em Gardawice, piłkarze wraz z działaczami i kibicami dedykowali właśnie popularnemu „Żabie”...

Odmienne nastroje panowały w Kobiórze. Tam miejscowy Leśnik wygrał 4:1 ze Stalą Chełm Śląski, mistrzem klasy A w sezonie 2007/08. Kibice jedenastki z Kobióra powody do dumy mają tym bardziej większe, gdyż ich pupile z drugiego miejsca awansowali do klasy okręgowej! To drugi z rzędu awans Leśnika. Rok temu kobiórzanie wygrali rozgrywki klasy B.

Trzy punkty zainkasowali także gracze Piasta Pawłowice. „Piastunki” wygrały z ZET-em Tychy 3:2, ale mecz trwał tylko 65 minut, bo na skutek zdekompletowania drużyny gości, sędzia musiał wcześniej odgwizdać koniec meczu. Co ciekawe, także w rundzie jesiennej mecz tych zespołów zakończył się przed upływem regulaminowych 90 minut. W listopadzie 2007 roku ZET wygrał z Piastem aż 12:0, a mecz trwał tylko 50 minut!W pozostałych spotkaniach naszych drużyn grających w klasie A, Znicz Jankowice wygrał u siebie z rezerwami GTS-u Bojszowy, LKS Studzionka wygrał na wyjeździe z JUWe Jaroszowice 2:1, zaś w derbowym pojedynku LKS-ów z Wisły Wielkiej i Rudołtowic-Ćwiklic padł remis 1:1.

LKS Goczałkowice – LKS Gardawice 4:2

Bramki dla Goczałkowic: Bartłomiej Kordoń (2), Marcin Bienioszek, Marcin Zając

Leśnik Kobiór – Stal Chełm Śląski 4:1
Bramki dla Lesnika: Krzysztof Koczur (2), Michał Olewiński (2)

Piast Pawłowice – ZET Tychy 3:2

Mecz zakończony w 65. minucie meczu z powodu zdekompletowania drużyny gości.
Bramki dla Piasta: Mariusz Koczorowski, Grzegorz Mojsej, Mariusz Szymański

LKS Wisła Wielka – LKS Rudołotowice-Ćwiklice 1:1
Bramka dla Wisły Wielkiej: Marcin Gołek