Starosta pszczyński Barbara Bandoła otrzyma pensję dostosowaną do rządowego rozporządzenia.

Radni ustalili pensję staroście Bandole

Powiat28.11.2018, 11:20

Starosta powiatu pszczyńskiego, Barbara Bandoła będzie zarabiać ponad 10 tys. zł brutto.

Podczas listopadowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia starosty pszczyńskiego. Sama zainteresowana w czasie głosowania wyszła z sali obrad.

Zgodnie z uchwałą Barbara Bandoła otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4800 zł.  To maksymalna stawka dla starosty w powiecie  powyżej 60 tys. mieszkańców do 120 tys. mieszkańców, określona w rozporządzeniu Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych (rozporządzenie to obniżało dotychczasowe maksymalne stawki).

W maksymalnej wysokości ustalono też dodatek funkcyjny dla starosty. Wynosi on 2100 zł. Na pensję Barbary Bandoły składa się ponadto dodatek specjalny w wysokości 2760 zł oraz wysługa lat w kwocie 960 zł.

Przypomnijmy, że w czerwcu br., po wejściu w życie rządowego rozporządzenia, ówczesna Rada Powiatu Pszczyńskiego nie przyjęła identycznej uchwały. Starosta Paweł Sadza zarabiał wtedy 6 tys. zł (wynagrodzenie zasadnicze), a do tego przysługiwał mu dodatek funkcyjny w wysokości 2100 zł oraz dodatek specjalny kwocie 3240 zł. Paweł Sadza sam zdecydował jednak o obniżeniu sobie pensji i od lipca br. pobierał kwotę pomniejszoną o 1860 zł brutto.

jack

T G+ F

Zobacz także

O komunikacji, drogach oraz szpitalu podczas konwentu
O komunikacji, drogach oraz szpitalu podczas konwentu
Starosta nagrodził nauczycieli i uczniów
Starosta nagrodził nauczycieli i uczniów
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18