(fot. UM Pszczyna)

Przedstawiciele Stowarzyszenia Nie Dokarmiaj Smoga złożyli na ręce burmistrza antysmogową petycję

Pszczyna06.02.2020, 20:40

We wtorek, 4 lutego o godz. 11.00 przedstawiciele Stowarzyszenia Nie Dokarmiaj Smoga złożyli na ręce burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola antysmogową petycję.

Petycję skierowaną także do Rady Miejskiej w Pszczynie. W sali konferencyjnej przekazano dokument, pod którym podpisało się ponad 2700 osób.

 - Urząd Miejski od wielu lat podejmuje szereg działań. Od 2017  roku prowadzimy kolejną edycję programu wymiany piecy. Dzięki nowemu programowi Stop Smog jesteśmy jedną z trzech gmin na terenie Polski, która już podpisała umowę. Mamy 15 mln zł na to, aby wesprzeć najuboższych przy wymianie źródeł ciepła. Warto pamiętać jednak, że smog nie powstaje tutaj w urzędzie, nie powstaje w tych domostwach opalanych gazem, a tam gdzie jest węgiel. Ta świadomość, którą budzi Stowarzyszenie Nie Dokarmiaj Smoga jest bardzo ważna. Cieszę się , że mamy wspólne pole do współpracy. Deklaruję, że zrobimy wszystko, aby jeszcze bardziej zintensyfikować działania i znaleźć wspólną, dobrą i skuteczną politykę likwidacji smogu w Pszczynie - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol, który zaprosił uczestników spotkania do rozmowy.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Ankieta dotycząca Programu Ograniczania Niskiej Emisji w gminie Miedźna
Ankieta dotycząca Programu Ograniczania Niskiej Emisji w gminie Miedźna
Dziś trwa ogólnopolska akcja policji
Dziś trwa ogólnopolska akcja policji "SMOG"
Siedem zakażeń, sześciu ozdrowieńców
Siedem zakażeń, sześciu ozdrowieńców
Nabór do powiatowych szkół na finiszu
Nabór do powiatowych szkół na finiszu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18